SoftBank, Karla Berman'ı Meksika'daki yeni operasyon müdürü olarak atadı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
“Benim taahhüdüm, şirketin karar alma sürecine yeni bir vizyon uygulamak ve Latin Amerikalı girişimcilerimizin fikirlerini ve projelerini hızlandırmaya devam etmektir. Benim gelişim, bugün bölgedeki yatırımın öncüsü ve referansı olan zamanında yapılmış bir projeye katkıda bulunuyor” dedi Berman, açıklamasında.

“Bölgedeki kararlılığımız somut gerçeklere dayanmaktadır. 2019'a gelişimizden bu yana Latin Amerika bölgesindeki 25 tek boynuzlu attan 15'i SoftBank Grubundan fon aldı. Latin Amerikalı girişimcilerin çalışmaları ve vizyonu, bize büyümemizi hızlandırma ve bu gelişmekte olan şirketlere olan bağlılığımızı iki katına çıkarmak için Karla ile uzman ekibini entegre etme konusunda güven veriyor,” dedi Yatırım ekibine liderlik etmeye devam edecek olan Juan Franck. SoftBank Latin Amerika Fonları Meksika'da.

SoftBank Group'a katılmadan önce Karla Berman, sohbete dayalı ticaret ve yapay zeka girişimi Yalo'da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısıydı. Google Meksika'nın tüketim malları direktörüydü ve YouTube'un Latin Amerika'ya yönelik ticari stratejisinden sorumludur.