‘Sevgili Yönetmenim’ isimli oyun sahne alıyor

EliteDizqn

Active member
Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü aktiflikleri kapsamında, Marmara Spina Bifida Derneği Hiperaktif Tiyatro oyuncuları tarafınca ‘Sevgili Yönetmenim’ isimli oyun SDKM’de fiyatsız olarak sahne alacak.

SPİNA BİFİNA DERNEĞİ’YLE BİRLİKTE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Marmara Spida Bifida Derneği’nin işbirliği çerçevesinde tiyatro oyunu gösterilecek. SDKM’de fiyatsız olarak sergilenecek olan oyunda 3’ü engelli toplam 16 oyuncu ve iki reji nazaranvlisinden oluşan 18 kişilik bir grup güldürü tiyatro oyunu sahneleyecek.

OYUNUN KONUSU

Hasan Yasal’ın kaleme alıp yönettiği ‘Sevgili Yönetmenim’ isimli iki perdelik tiyatro oyunu, 30 Kasım 2021 Salı günü, 19:30 – 21:30 saatleri içinde SDKM’de gösterilecek. Güldürü cinsindeki oyunun konusu ise: Yoksul bir direktör olan Lami, tek çıkış yolu olarak bir tiyatro oyunu müellif. Bu oyun; hem kendisinin tıpkı vakitte yardımcısı Fikri’nin son talihidir. Bir kast ajansı kanalıyla, oyuncu arayışına giren Lami, bir birçok absürt olan oyuncu adayları karşısında şaşkınlığını saklayamaz. Tiyatro oyunu hazırlanır, lakin seyirciyi oyun sonunda sürpriz bir final beklemektedir.

BEN DE VARIM

Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, özel ihtiyaçlı vatandaşlarımıza yönelik tiyatro oyunu gösterimine dayanak sağlayarak sanatsal ve kültürel faaliyetlerinin yanında sportif faaliyetler aracılığıyla da örnek ve öncü projeler yapmaya devam ediyor. Özel ihtiyaçlı bireylere takviyesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde yaşayan bireylerin hayata iştiraki noktasında yakın vakit evvel “Ben De Varım” projesini hayata geçirmişti. Proje kapsamında Kocaeli’nde yaşayan 10-35 yaş ortası özel bireylere yönelik spor taraması yapılıyor. bu biçimdece engellilerin hangi spora yatkın oldukları belirlenerek, o branşta daha ileri düzeyde eğitim almalarının ve müsabık olmalarının sağlanması hedefleniyor.

Sporda “Ben De Varım” diyen özel ihtiyaçlı bireyler, kültür ve sanatta da “ben de varım” demeye devam ediyor.

‘Sevgili Yönetmenim’ isimli güldürü oyununu seyretmek isteyen vatandaşlarımız ayrıntılı bilgi için Büyükşehir Belediyesi’nin 153 davet merkezinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı