Serdar büyükkoyuncu ‘ sevecek daha fazlaca büyük yerim var ‘

melegimsin

Member
Birfazlaca farklı yeri görme fırsatı bulan Seyahat, Sanat ve Tarih Muharriri

Serda Büyükkoyuncu, bu yılki tatil rotasını ve unutamadığı

tatil anılarına ait merak edilen her şeyi MAG okurlarına özel anlattı.

“Osmanlı’dan bu yana olduğu üzere kalmış harika bir inci var; Safranbolu… ”

“Hierapolis, Travertenler, Laodikeia, Aphrodisias cennet vatanımın cennet köşeleri…”

Türkiye’ de ve yurt haricinde bir epey yeri gezen ve biroldukca yerde unutulmaz anılar yaşayan Seyahat, Sanat ve Tarih müellifi Serda Büyükkoyuncu, keyifli geçen tatil rotalarını MAG okurları ile paylaştı.

Bu yazki tatil planlarına ait seyahat severlere tekliflerde bulunan Serda Büyükkoyuncu, “Doğruyu söylemek gerekirse bizim tatilleri planlamaya bile vaktimiz olmuyor. O denli süratli gelişiyor ki her şey. Kapadokya’da bahar epeyce hoş karşılanır diye yaz açılışımızı orada yapalım istedik. Sevgili Leyla Alaton ve Saffet Emre Tonguç ile rotamızı oraya çevirdik. Havalar İstanbul’da bir türlü ısınmayınca Mısır ‘a Sharm-El Sheikh ve Hurgada’ya gitmeye karar verdik. İki süper otelde konakladık. Biri Sharm-El Sheikh’de Rixos Premium Seagate oburu ise Rixos Magawish. İkisi de inanılmaz tesislerdi. Kaş, Kalkan ve Patara bölgesinde yeni keşiflerde bulundum. Fidanka, gördüğüm en sıradışı karakteri olan tarihin modüllerini bir ortaya getiren unutulmaz bir butik otel. Madem açılışı tabiatın süper oluşumlarıyla yaptık deyip bu sefer yolumuzu Denizli ve Pamukkale’ye düşürdük. Hierapolis, Travertenler, Laodikeia, Aphrodisias cennet vatanımın cennet köşeleri… Bu seyahati de unutulmaz tatillerim listesine ekledim. Osmanlı’dan bu yana olduğu üzere kalmış mükemmel bir inci var; Safranbolu… Birbirinden hoş tarihi konaklardan Paçacıoğlu Konağı’nda kaldık. Zarafetin ve ihtişamın en hoşlarını yaşadık” dedi.

Serda Büyükkoyuncu, Türkiye’de ve dünyada en sevdiğiniz tatil yerleri neresi sorusuna ise “Gitmediğim her kent ve ülke, birinci gittiğim anda en sevdiğim yer haline geliyor. Ta ki yeni bir yer keşfedene kadar. Bunda İkizler burcu olmamın değerli bir sebep olduğunu düşünüyorum. Yüz yirmiden çok ülke gördüğümü, binden çok kenti tekraren ziyaret ettiğimi düşünecek olursanız sevecek daha epeyce yerim var demektir, ne dersiniz? ” biçiminde yanıt verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı