Schneider Electric, Dijital İkiz yazılım tahlilini tanıttı

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin

• Schneider Electric’in sunduğu yeni dijital ikiz yazılım tahlili EcoStruxure Machine Expert Twin, tasarım ve oluşturma süreçlerinde ihtilal yaratarak devreye alma müddetini 60 ve pazara sunma mühletini 50 kısaltıyor.
Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, tüm makine hayat döngüsünü yönetmeye yönelik ölçeklenebilir bir dijital ikiz yazılım tahlili olan EcoStruxure Machine Expert Twin’i piyasaya sundu.

Bu yazılım, makine üreticilerinin makinenin kendisini oluşturmadan evvel sanal olarak tasarlanmaları ve devreye alınmaları için dijital model oluşturmalarına imkan tanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin’in sezgisel ortamı; sürükle ve bırak mekatronik bileşenler, VR/AR arayüzleri ve uygulama odaklı kütüphaneler içeriyor ve bunların hepsi mekanik, elektrik ve denetim misyonlarının paralel olarak tasarlanmasını sağlıyor.

Çözümün açık programlama ortamı, eklentiler ve uzantılara imkan verirken, biroldukça gelişmiş modüle ve EcoStruxure Machine Expert ve EcoStruxure Machine Advisor’a sıkıntısız entegrasyona da imkan sunuyor ve kullanıcının bilgi kaynakları, iş akışları ve süreçlerine uyarlanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin, makine üreticilerinin tasarım süreçlerini ve kaliteyi geliştirmelerine ve devreye alma maliyetlerini minimuma indirmelerine yardımcı oluyor. Ayrıyeten operasyon ve bakım süreçlerinde büsbütün yeni bir esneklik ve verimlilik seviyesi sağlıyor.

Bu yeni yazılımın makine üreticileri için olağan dışı tahliller sunduğuna değinen Schneider Electric Dijital Fabrika Kıdemli Lider Yardımcısı Ali Haj Fraj; “Dijital ikiz yazılımları, yeni makine dizaynlarına giden yolu açıyor, daha çevik üretim oluşturuyor ve makine performansını artırıyor. Akıllı üretim, daha fazla verimlilik ve esnekliğe imkan sunuyor. EcoStruxure Machine Expert Twin ile üretimin geleceğini tasarlamak, makine üreticilerine daha süratli pazara sunma mühleti, daha düşük arıza riski ve hakikaten gayeye uygun makineler sağlıyor” dedi.

EcoStruxure Machine Expert Twin, kullanıcılarına devreye alma müddetinde 60 tasarruf, 50’ye varan oranlarda daha süratli pazara sunma müddeti ile devreye alma öncesinde ve sırasında yapılan testlerle kalite maliyetlerinde 20’ye varan verimlilik sunuyor.

Tasarım sürecinde ihtilal

EcoStruxure Machine Expert Twin, satış, konsept ve dizayndan üretim ve operasyona kadar makinenin tüm hayat döngüsünü kapsıyor. Tasarım fikirlerinin ikna edici satış animasyonlarına dönüştürülmesi, müşterilerin sonuncu eseri düzgün bir biçimde görmesine yardımcı olurken derinlemesine tasarım prototipleri geliştirmeyi ve doğrulamayı, risk ve kalite maliyetlerini düşürmeye ve pazara çıkma mühletini hızlandırmayı sağlıyor.

Makine üretiminde yeni dönem

EcoStruxure Machine Expert Twin, detaylı dizayndan mekanik, elektrik ve denetimlere kadar tüm süreçleri dijitalleştirerek, sanal test stratejileri ve devreye almanın yanı sıra daha kısa fabrika kabul testi (FAT) sağlayarak makine üretiminde ihtilal yaratıyor. Tahlil beraberinde sistem entegrasyon testlerini geliştiriyor, yazılım kalitesini artırıyor, üretim artışını hızlandırıyor ve bu biçimdece kritik ehemmiyet taşıyan yerlerde devreye alma müddetinden tasarruf sağlıyor.

Makine operasyonunda azamî gelişim

EcoStruxure Machine Expert Twin makine servisi, operatör eğitimi ve öteki biroldukca iyileştirmeler ve güncellemeler ile makinenin tüm hayat döngüsü boyunca makine üreticilerine yeni gelir akışları sunuyor. Yazılım, makine üreticilerinin dijital ikizlere dayanarak yeni servisler sunmasını, yazılım güncellemelerini sanal olarak düzgünleştirip test etmesini ve makine arıza müddetlerini kısaltmasını sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı