Şantiyeden Dünya Şampiyonasına

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Workindo’nun sponsor olduğu ulusal atlet Ahmet Ertekin, Muaythai Dünya ve Avrupa Şampiyonasına gitme hakkı elde etti.

İnşaatlarda çalışıp hem spor yapan birebir vakitte para kazanıp ailesinin geçimine katkı sağlayan muaythai şampiyonu ulusal atlet Ahmet Ertekin, Türkiye Ulusal Ekip seçmelerinde elde ettiği muvaffakiyet ile Muaythai Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Genç sportmen Ahmet Ertekin’e, geçtiğimiz Ocak ayında inşaat kesiminin online meslek platformu ve pazaryeri Workindo sponsor olarak çalışmalarını en yeterli kaidelerde sürdürmesi için takviye vermişti. Hazırlık sürecini çok verimli geçiren Ertekin, seçmelerde gösterdiği üstün performans ile ay-yıldızlı formayı 67 kiloda dünya ringlerinde temsil edecek.

Muaythai şampiyonalarında ülkemizi temsil etme hakkı kazanmanın sevincini ve gururunu yaşadığını belirten Ahmet Ertekin, “Öncelikle bu yolda hayallerimi gerçekleştirmeme yardımcı olan ve bana inanarak sponsorluğumu üstüne alan Workindo ailesine fazlaca teşekkür ederim. Şantiyelerde çalışarak kendi imkanlarımla, bu biçimde bir muvaffakiyet elde edemeyip, baba mesleği olan inşaatçılığı tercih etmek zorunda kalabilirdim. Lakin Workindo’nun ve hocalarımın dayanağı yardımıyla bugün en düzgün imkanlarla sporumu yaparak profesyonelce yoluma devam ediyorum. Çok önemli ve titiz bir hazırlanma sürecinin akabinde beklediğim ulusal kadro seçmeleri benim için epeyce kıymetliydi. Burada istediğim performansı göstererek dünya ve Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olmak benim için fazlaca büyük bir gurur. Umarım şampiyonalardan altın madalyalarla dönerek ülkemize şampiyonluklar getiririm. Profesyonel muaythai mesleğimde çalışmalarıma devam ederek birfazlaca muvaffakiyete imza atmayı hedefliyorum.” dedi.

Ahmet Ertekin ile gurur duyduklarını belirten Workindo CEO’su Erhan Kocabaş ise, “Bu büyük muvaffakiyetinden dolayı Ahmet’i tebrik ediyorum. Onun inşaatlarda çalıştığını gördüğümüzde, bir bölüm markası olarak ona bu seyahatinde dayanak olmak istedik. Sponsor olduğumuz birinci günden bu yana tüm çalışmalarını yakinen takip ettik. Elimizden geldiğince dayanak olduk. Artık bir arada dünya ve Avrupa şampiyonasına hazırlanacağız. Ahmet ile birlikte hoş işlere imza atmayı hedefliyoruz. Daha gidecek fazlaca yolumuz alacak epey madalyamız var.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı