Sam Bankman-Fried: Yaşananlar Karşısında Şok Oldum

Dogecoin

Active member
Dealbook Summit’e katılan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yaşananlar karşısında şok olduğunu söylemiş oldu.

CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile konuşan SBF, yeterli bir iş çıkarmadığını belirterek pişmanlığını lisana getirdi:

“Hiç kimseye dolandırıcılık yapmaya çalışmadım. Gelişen bir iş fırsatı gördüm ve yaşanan olaylar karşısında şok oldum”

Sorkin, SBF’ye, FTX’in ve SBF’nin niye müşterilerin parasına erişme hakkı olduğunu sordu. SBF şöyleki yanıtladı:

“Alameda’yı yönetmiyordum ve tam olarak neler olup bittiğini bilmiyordum. Pozisyonlarının ne kadar büyük olduğunu bilmiyordum. Bunların birçoklarını geçtiğimiz ay öğrendim”

Sorkin, SBF’nin Bahamalar’dan streaming yoluyla aktifliğe katıldığını söylemiş oldu.

Sam Bankman-Fried, FTX US ile ilgili de konuştu:

“ABD platformu büsbütün ödeme yapabilecek güce sahip ve finanse ediliyorlar. Para çekme süreçlerinin bugün açılabileceğine ve tamamlanabileceğine inanıyorum”

SBF, Alameda’da yaşananlardan habersiz olduğunu söylemiş oldu ve 2019’da FTX hacminin %40’ının Alameda’dan geldiğini vurguladı. Ona bakılırsa bu oran 2022 yılında %2’^ye kadar geriledi.