Resmi Gazete’de bugün (13.08.2021)

Trendio

Active member
YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Gençlik ve Spor Bakanlığı Ek Ders Saatlerine Ait Temeller Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4371)

–– 28/7/2021 Tarihinde Başlayan ve Başta Akdeniz ile Ege Kıyılarındaki Vilayetler Olmak Üzere Farklı Vilayetlerimizde Meydana Gelen Yangın Afetleri ile Ülkemizin Biroldukca Bölgesinde Meydana Gelen Sel Afetlerinden Ziyan nazarann ve Bundan daha sonra Meydana Gelebilecek Yangın ve Sel Afetlerinden Ziyan bakılırsacek Afetzedeler İçin Yardım Kampanyası Başlatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4372)

–– 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa Ekli (II) Sayılı Listede Yer Alan Birtakım Malların Özel Tüketim Vergisi Oranlarına Temel Özel Tüketim Vergisi Matrahlarının bir daha Tespiti Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4373)

ATAMA KARARLARI

–– Cumhurbaşkanlığı tarafınca Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/409, 410)

YÖNETMELİKLER

–– Boru Çizgileri ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ) Ham Petrol ve Doğal Gaz Boru Sınırı Tesislerinin İmali ve İşletilmesine Dair Teknik Emniyet ve Etraf Yönetmeliği

–– Aerosol Kaplar Yönetmeliği (75/324/AT)

–– Motorlu Araçların ve Römorklarının Kütle ve Boyutları ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (AB/1230/2012)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Takograf Aygıtları Servis Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

ŞURA KARARI

–– Güç Piyasası Düzenleme Konseyinin 12/08/2021 tarihindeki ve 10367 Sayılı sonucu

YARGI KISMI

ANAYASA MAHKEMESİ KARARI

–– Anayasa Mahkemesinin 15/6/2021 tarihindeki ve 2018/33554 Müracaat Numaralı sonucu

DANIŞTAY KARARI

–– Danıştay Üçüncü Dairesine İlişkin Karar

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânı

b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c – Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Bedelleri