Putin’den Trump yorumu: Beğenin ya da beğenmeyin, renkli bir kişilik

CODerFluer

New member
Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, ABD Lideri Joe Biden ile yapacağı görüşme öncesinde yabancı basına konuştu.

NBC News muhabiri Keir Simmons’a röportaj veren Putin, Washington ile Moskova içindeki bağlantıların ‘son yılların en düşük seviyesinde’ olduğunu belirtti.

“SALDIRILARA ALIŞTIM”

Biden’a ‘Hollywood maçosu’ yakıştırmasını yapan Putin, Biden hakkında telaşlı olmadığını söylemiş oldu.

ABD Lideri’nin, kendisini ‘katil’ olarak nitelendirmesi için de Putin, şunları söylemiş oldu: “misyon müddetim boyunca, her türlü mazeret ve münasebetle, farklı çapta ve şiddette her çeşit açıdan ve alandan ataklara alıştım ve hiç biri beni şaşırtmıyor.

“RENKLİ BİR KİŞİLİKTİR”

Eski ABD Lideri Donald Trump hakkında da dikkat çeken kelamlar sarf eden Putin “Eski ABD Lideri Bay Trump’ın olağanüstü, yetenekli biri olduğuna inanıyorum, yoksa ABD Lideri olmazdı” dedi.

Putin, şunları söylemiş oldu: “(Trump) Renkli bir kişiliktir. Beğenir ya da beğenmezsiniz. Lakin, o ABD müesses nizamından çıkmadı, daha evvel yüksek seviyeli siyasetin bir kesimi olmadı; kimileri bu durumdan hoşlanıyor, kimileri hoşlanmıyor lakin bu bir gerçek.

Putin, şu biçimde devam etti: “(Biden) Farklı bir insan, evet, kimi avantajlar ve dezavantajlar var, fakat benim büyük umudum bakılırsavdeki ABD Lideri tarafınca rastgele bir dürtüye dayalı aksiyonun olmayacağı.”