Pazar arabasındaki kedisi ‘Gülüm’ ile alışverişe gidiyor: ‘Yavrum üzere oldu’

EliteDizqn

Active member
Nurten Kaya, ağustos ayında belden aşağısı tutmayan yavru kediyi sokakta görüp, tedavi ettirdi. Kaya, ondan sonrasında sahiplendiği kediye ‘Gülüm’ ismini verdi.

6,5 ay boyunca ‘Gülüm’ün patilerine masaj yapan Kaya, onun tüm bakımını üstleniyor. Kaya, yanından ayırmadığı ‘Gülüm’ü ya çantasında ya da pazar otomobilinde taşıyıp alışverişe gidiyor.

‘YAVRUM ÜZERE OLDU’

Kediyi asfalt yolda bulduğunu anlatan Nurten Kaya, “Belden aşağısı tutmuyordu. Otomobillerin önüne atlayıp, yoldan kaptım ve konuta getirdim. Bütün veterinerleri dolaştım, tedavi yaptırdım. 6,5 ay masaj yaptıktan daha sonra art ayakları hareket etmeye başladı. Artık epeyce şükür, ayaklarında hiç bir eza kalmadı. Benim yavrum üzere oldu, her an yanımda. Gece yatağımda, gündüz her yere, marketlere bile birlikte gideriz” dedi.

‘BALIKÇILAR ÇOK SEVDİ’

Çarşı ve pazar esnafının kediye ilgi gösterdiğini anlatan Kaya, “Çarşıda ne kadar dükkan var ise herkes yavrumu tanır. Yorulduğu vakit çantamda yahut pazar otomobilinde taşıyorum. Balıkçılar, balık vermek istiyor lakin yemiyor. Yemeğini elimden yiyor. Balığı pişirip, kılçıklarını ayıklayıp, veriyorum. Herkes onu seviyor. Özellikle çocuk görür görmez sevmelerini istiyorum. Anne-babaları yanlarındaysa çocuklarına hayvan sevgisi aşılamalarını söylüyorum” diye konuştu.

Kediye ilgi gösteren esnaf Nermin Bayraktar da “Bugün pazarda farklı bir müşterimiz var. ‘Gülüm’ burada seviliyor. bu biçimde gezmesi hoş bir şey. Kedileri, köpekleri seviyoruz” dedi.