Oyuncu Çiğdem Batur tacize isyan etti: ‘Siz ceza almadıkça…’

EliteDizqn

Active member
Oyuncu Çiğdem Batur kendisini yıllar evvel taciz eden ve cezası ötelenen kişi yeniden ortaya çıkınca isyan etti.

Toplumsal medya hesabından bir görüntü yayımlayan Batur “Siz ceza almadıkça maalesef bu ülkede bayana şiddet ve bayan vefatları her geçen gün daha fazla artıyor. Bu şahsın ceza alması için canla başla uğraşacağım” dedi.

Batur, şu tabirleri kullandı:

“4-5 sene evvel benim bir davam vardı. Birçoğunuz biliyor. Bilmeyenler ortasında yine söylemek istiyorum. Bu bir sapık davasıydı. İsmi Erdinç olan şahıs gerek bildiri ve aramayla beni, ailemi ve etrafımı taciz etti. çabucak sonrasında işi ilerletip konutuma çiçekler ve gibisi bir kadro ikramlar yolladı. Tiyatro oyunumun hepsine bile alıp, Twitter’da, ‘Şu koltukta oturup, seni izliyorum, gözüm üzerinde’ yazdığı taciz iletileriyle o periyot dava açmıştık. Daha evvel rastgele hatası işlemediği için cezası ötelenmişti. 4-5 yıl ortasında hiç reaksiyon vermediğimiz ve tevazu gösterdiğimiz için kendini daha bir hak sahibi üzere gördü taciz konusunda… Beni, ailemi ve arkadaşlarımı arıyor. Benimle alakalı kaygılı bırakıyor. Bu davanın peşine bırakmayacağım. Ben ve benim üzere bayanlar, sen ve senin üzere sapıklarla hayatı boyunca uğraşmak zorunda kalıyor. Buna göz yummayacağım. Sizin üzere sapıklara reaksiyon göstermedikçe ve siz ceza almadıkça maalesef bu ülkede bayana şiddet ve bayan vefatları her geçen gün daha fazla artıyor. Cüretin var ise bana yazdığın bildirileri bu görüntünün altına birebir özgüvenle yazsana… İşte o iş o denli olmuyor. Bu işin gerisindeyim. Bu şahsın ceza alması için canla başla uğraşacağım.”