Öğretmenler, Doğu Demirkol’un stand-up gösterisi ile eğlendi

melegimsin

Member
Sevilen stand-upçı Doğu Demirkol, esprileriyle öğretmenlere unutulmayacak bir akşam yaşattı. Gösteriyi, öğretmenlerle birlikte Lider Büyükakın da izledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişinin 93. yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü niçiniyle gerçekleştirdiği tertiplerine evvelki akşam devam etti. Büyükşehir Belediyesi bu manalı günün kutlamaları kapsamında birinci vakit içinderda pazartesi akşamı Gebze’de Kubat konseri organize etmişti. Ayrıyeten tiyatro şovları ve çeşitli kültürel etkinlikler de bir daha baş tacımız öğretmenlerimiz için düzenlendi. Öğretmenler Günü olan 24 Kasım Çarşamba akşamı ise öğretmenler son periyodun en sevilen stand-upçıları içinde yer alan Doğu Demirkol gösterisiyle eğlendi. Sevilen stand-upçı tek kişilik gösterisinde yaptığı esprilerle öğretmenlere sevinçli ve unutulmayacak bir akşam yaşattı. Gösteriyi öğretmenlerle bir arada Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın da izledi.

LİDER MESLEKTAŞLARI İLE GÖSTERİYİ İZLEDİ

Komedyen ve oyuncu Doğu Demirkol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü tertibi kapsamında Kocaeli Kongre Merkezi’nde öğretmenlerle buluştu. Gösteriyi fazlaca sayıda öğretmenle bir arada Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın da izledi. Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, İzmit İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Şube Müdürleri Melih Engin ve Murat Şendoğan, Başiskele İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Cemil Akkaya ile İzmit İlçe Emniyet Müdürü Erhan Soylu da gösteriyi izleyenler içinde yer aldı.

‘’DAHA HOŞ BİR KOCAELİ İÇİN EMEK VERMEYE DEVAM EDELİM’’

Şov öncesinde kendisi de bir eğitimci olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyakakın meslektaşlarına yönelik selamlama konuşması yaptı. Kelamlarına, “Öğretmenler Gününüz kutlu” olsun diyerek başlayan Lider Büyükakın, “Allah sizlere hoş kuşaklar yetiştirmeyi nasip etsin. Meslektaşlarımla bu kutlu yolda daha hoş bir Türkiye, daha hoş bir Kocaeli için emek vermeye devam edelim” dedi.

YAŞANTISINDAN ESPİRİLİ KESİTLER ANLATTI

Konuşmanın akabinde Doğu Demirkol alkışlar içinde sahneye gelerek gösterisine başladı. Bir saat 15 dakika sahnede kalan Demirkol, gösterisinde kendi ömründen kesitleri espirili örneklerle anlattı. Direktör Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” sinemasında başrol oynayan Demirkol, sette yaşadığı anılarını da bir daha kendi has esprili üslubuyla anlattı. Şovda aile yaşantısından anekdotlar paylaşan Demirkol, aile fertlerinin birbirinden büsbütün farklı dünya görüşlerine sahip olmalarından hareketle yaşadıkları farklı ve eğlenceli tecrübeleri aktardı.

ÖĞRETMENLER KAHKAHALARLA İZLEDİ

Gösteriyi büyük bir beğeni ve kahkahalarla izleyen öğretmenler ise sevilen komedyene alkışlarıyla karşılık verdi.

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Doğu Demirkol, şovun sonunda kendisini izlemeye gelen öğretmenlere teşekkür ederek, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın da sanatkara çiçek vererek teşekkür etti.

KOMEKSEPETİ.COM’DAN ÖĞRETMENLERE İKRAM

Şov çıkışında öğretmenlere komek.sepeti.com sitesinden seçilen el emeği göz ışığı armağanlar takdim edildi. İkramları fazlaca beğenen öğretmenler, kendileri için düzenlenen etkinlikler için Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

ÖĞRETMEN GÖZÜYLE KOCAELİ FOTOĞRAF STANDI AÇILDI

Öte yandan 24 Kasım Öğretmenler Günü niçiniyle Kocaeli Kongre Merkezi’nde “Öğretmen Gözüyle Kocaeli” temalı bir fotoğraf standı açıldı. Stantta Kocaeli genelindeki Görsel Sanatlar Öğretmenlerinin farklı tekniklerle çalıştıkları 33 adet eser sergilendi. Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi işbirliğinde düzenlenen fotoğraf standı, izleyenler tarafınca büyük beğeni gördü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı