Öğrenciler için askıda fotokopi uygulaması başladı

EliteDizqn

Active member
Rize’de fotokopici olarak hizmet veren işletme bir prensip imza atarak askıda fotokopi dönemini başlattı. Bilhassa öğrencilere hizmet veren ve öğrencilerin zorluk çektiği eserlere daha kolay ulaşmasını isteyen Rizeli işletmeci enteresan bir usule başvurdu.

Daha evvel duyulmuş askıda ekmek idaresini kendi işletmesinde uygulamak isteyen işletmeci, askıda fotokopi uygulaması başlattı.

‘ÖĞRENCİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ’

bu biçimdelikle iş yerinden alış veriş eden ve ekonomik durumu müsait olanlara öğrencilere de yardım etme fırsatı sundu. Duvarına “Bu işletmede askıda fotokopi çekimi uygulanmaktadır” yazan işletmeciye bağışta bulunanlar ise bir çok arttı. Ekonomik durumu olmayan öğrencilerin bu uygulama ile yüzü güldü ve uygulama yardımıyla ders notlarına daha kolay ulaşmaya başladı.

Rize’de 23 yıldır işletmecilik yapan Selim Kandemir “1998 yılından buyana Rize’de öğrencilerimize baskı bölümünde hizmet veriyoruz. 23 yıldır her vakit öğrencilerimizin yanında olmaya çalıştık. Biz nasıl bugüne kadar öğrencilerimize takviye olduysak bizimle çalışan müşterilerimizde öğrencilerimize dayanak noktasında, ekonomik durumu olmayan öğrencilerimize fotokopi olarak dayanak vermek istedi. Biz de bu olayı gerçekleştirdik. Bölgemizde fırınlarda askıda ekmek olayı nasıl oluyorsa bizde fotokopide ekonomik durumu uygun olmayan öğrenci kardeşlerimize bize gelerek fotokopi çektirdikleri vakit fiyat almıyoruz. Askıdaki yaprak sayısından düşerek öğrencilere bir nevi dayanak oluyoruz” tabirlerini kullandı.

‘BU YIL BAŞLATTIK ÇOK İLGİ GÖRÜYOR’

‘UYGULAMA ÇOK BAŞARILI’

Uygulamanın epeyce hoş olduğunu, öğrencilere takviye vermek isteyenlerinde güzeline gittiğini lisana getiren Cansu Temizkan isimli vatandaş “Uygulama epey başarılı bence. Sonuçta olan var olmayan var. Öğrencilere dayanak olmak lazım. Sonuçta güç koşullar altında olup okulunu sürdüren öğrenciler var. Benim hayli hoşuma gitti. Çok hoş bir uygulama” formunda konuştu.

Öğrenciliğin zorluklarından bahseden Onur Urelli isimli öğrenci ise askıda fotokopinin yerinde bir uygulama olduğunu lisana getirerek “Daha evvel uygulamaya katkıda bulunmuştum. Kullanan oldu mu bilmiyorum. İnşallah yardıma muhtaçlığı olan bireylere bu türlü ulaşabiliriz. Öğrencilik hayatı sor. Ben meskende kalıyorum bir market alışverişi yapıyoruz asgarî 500 lira. 500 lira ile geçinen öğrenciler var. Bu uygulama o niçinle epey hoş olmuş. Askıda ekmek üzere askıda fotokopi uygulaması. Tebrik ediyorum vallahi. Bende ortada katkıda bulunuyorum” diye konuştu.