Octagon Türkiye’de Bir Birincisi Yaşattı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Türkiye’de bir birinci olma özelliği taşıyan Octagon Karma Dövüş Sanatları Karşılaşmaları Kocaeli Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda gerçekleşti. 84 ülkede canlı olarak yayınlanan tertibe protokol ve epey sayıda seyirci iştirak gösterdi. Karşılaşmalarda 8’i kazak, 8’i Türk olmak üzere toplamda 32 sportmen kıyasıya uğraş etti. 4 Türk sportmen rakiplerini alt ederek galibiyet kazandı.

Octagon Türkiye Lideri Serdar Gökkaya bu tertibi düzenlerken takviyelerini esirgemeyen Octagon Kurucu Lideri Nurettin Sadıkov, Octagon Türkiye As Lideri Hayrican Taşdelen, Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ve Kick Boks Federasyon Lideri Salim Kayıcı’ya plaketlerini takdim ederek teşekkürlerini lisana getirdi.

Tatsiana Firsava, Kadir Dalkıran, Kaan Kazgan üzere profesyonel MMA atletleri, milletlerarası turnuvada heyecan dolu anlar yaşattı.

OCTAGON’U YILDA 3-4 DEFA ORGANİZE EDECEĞİZ

Octagon Türkiye Lideri Serdar Gökkaya
, spor branşlarında memleketler arası tertiplerin ülkemizde olmasının fazlaca değerli olduğunu vurgulayarak “MMA sporuna çok ilgi duyuyorum. MMA sporundan Octagon ligini Türkiye’ye taşıdım. Octagon Türkiye As Lideri Hayrican Taşdelen ile birlikte bu tertibi daha da ileriye taşımak istiyoruz. Seneye ülkemizde pek epeyce MMA tertibi daha yapacağız. Bu tertip ülkemizin atletleri açısından fazlaca kıymetli. MMA sporu bütün dünyada yaygın bir spor. Bu sporun kıymetli liglerinden biri de Octagon. Bu ligden daha sonra daha büyük ligleri de getireceğiz. Ülkemizde her yıl Octagon Türkiye’yi üç yahut dört kere organize etmeyi düşünüyoruz. Octagon’un dünyada 500 milyon etkin takipçisi var. Bizler de Türkiye’de bu sporu büyütmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şu an 8 atletimiz fazlaca profesyonel pozisyonda yer alıyor. Seneye atletlerimizin isimlerini daha epey duyacağız. Türkiye şampiyonalarına alt yapı oluşturması açısından bu tertiplere konut sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı