Nilüfer’de çocuklar tırmanış sporuyla tanışıyor

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Nilüfer’in kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklar, Nilüfer Belediyesi ve Bademli Rotaract Kulübü’nün bir arada düzenlediği aktiflikte tırmanış sporuyla tanışıyor. Tırmanış antrenöründen eğitim alan çocuklar, akabinde 15 ve 18 metre yükseklikteki parkurlara adeta bir örümcek üzere tırmanıyor.

Nilüfer Belediyesi’nin Bademli Rotaract Kulübü iş birliğiyle düzenlediği tırmanış aktifliği, Nilüfer’in kırsal mahallelerindeki fazlaca sayıda çocuğa, farklı bir tecrübe yaşatıyor.

“Benim sporum, benim yeteneğim” sloganıyla Görükle Spor Parkı’nda bulunan tırmanma duvarında düzenlenen aktifliğe katılan Nilüferli çocuklar, yeni bir sporu tanırken, yeteneklerini de keşfediyor.

9 Eylül’e kadar her keresinde farklı bir mahalleden çocukların iştiraki ile devam edecek olan aktifliğin birinci konukları, Yolçatı Şehit Coşkun Çalı Ortaokulu öğrencileri oldu. Üç saat süren aktiflikte çocuklar birinci vakit içinderda, Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tırmanış antrenörü Emrah Oğuz’dan, temel eğitim aldı. Aktifliğe katılan 22 öğrenci, çabucak sonrasında kendileri için hazırlanan parkurlarda tepeye ulaşmak için ter döktü. 15 ve 18 metre yüksekliğindeki duvarlarda farklı zorluk derecelerine nazaran hazırlanan rotalarda, top-rap tırmanış yapan çocuklar, farklı bir tecrübe yaşadı. Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer ve Bademli Rotaract Kulübü Lideri Armağan Gür de, çocukların heyecanına ortak oldu. Adrenalin dolu aktiflikte doruğa hakikat tırmanan çocukları dikkatle izleyen Lider Turgay Fazilet, uğraşlarından dolayı çocukları kutladı. Nilüfer’de her yaştan insanı sanatın ve sporun farklı branşlarıyla buluşturduklarını vurgulayan Lider Turgay Fazilet, bu aktiflikle de kırsaldaki çocuklara farklı bir tecrübe yaşatmaktan memnunluk duyduklarını söylemiş oldu. Aktifliğin birinci vakit içinderda Yolçatı Mahallesi ile başladığını belirten Lider Turgay Fazilet, 24-26-29-31 Ağustos ile 2-5-7-9 Eylül tarihlerinde de öbür mahallelerdeki çocukların da bu heyecanı yaşayacağını tabir etti.

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, aktifliğin sonunda Bademli Rotaract Kulübü Lideri Armağan Gür ve birlikteindekilerle bir arada “Benim Sporum, Benim Yeteneğim” aktifliğine katılan çocuklara iştirak sertifikası verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı