Network Yönetim Sistemi nedir ?

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Network Yonetim Sistemi (NMS) teknolojisi, aglarn tum yonleriyle yonetilmesi icin tasarlanms bir cozumdur. NMS, kurumsal aglarn guvenligini, performansn, kullanlabilirligini ve guvenilirligini gelistirmek icin kullanlan bir teknolojidir. NMS, ag sistemlerinin kurulumunu, bakmn ve yonetimini kolaylastran cozumler sunmaktadr.

Ag Yonetiminin Onemi

Ag yonetimi, bir agda uygulanan politikalarn uygulanmasn, calsr durumda tutulmasn ve guncel tutulmasn saglamak icin gerekli olan surecleri icerir. Bir agn performansnn, kullanlabilirliginin ve guvenliginin saglanmas icin guvenli bir ortam yaratmak icin gerekli olan politikalarn uygulanmas gerekir. Ag yonetimi, guvenli bir agda kullanclarn verilerini koruma ve agda kullanlan tum kaynaklarn faydalanlmasn saglamak icin gereklidir.

Network Yonetim Sistemi (NMS) Nedir?

Network Yonetim Sistemi, bir agn tum yonleriyle yonetilmesini saglamak icin tasarlanms bir cozumdur. NMS, aglarn calsr durumda tutulmasn, performansnn iyilestirilmesini, guvenliginin saglanmasn ve kullanlabilirliginin artrlmasn saglamak icin kullanlan bir teknolojidir. NMS, kurumsal aglarn kurulumunu, bakmn ve yonetimini kolaylastran cozumler sunmaktadr.

NMS'nin Faydalar

NMS, ag yonetiminin islemlerini kolaylastrarak, performansn ve guvenligini arttrmak icin kurumsal aglarn kullanmnn kolaylastrlmasn saglar. NMS, kullanclarn guvenli bir agda verilerini koruma ve agda kullanlan tum kaynaklarn faydalanlmasn saglar. NMS, aglarn uzun vadeli bakmnn kolaylastrlmasn saglamak icin islemlerin hzlandrlmasn, gorevlerin otomatiklestirilmesini ve kullanlabilirligin arttrlmasn saglar. NMS, aglar icin olcumleri ve raporlar hzl ve etkili bir sekilde olusturarak, ag yoneticilerinin gerekli islemleri hzl ve kolay bir sekilde gerceklestirmelerine olanak saglar.