Müracaatlar uzatıldı! Diyanet Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır? TDV burs koşulları 2021

Adanali

New member
Müracaatlar uzatıldı! Diyanet Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır? TDV burs koşulları 2021 ÖSYM’nin tercih sonuçlarını açıklamasıyla birlikte Diyanet Vakfı tarafınca verilen burs için müracaatlar da başladı.

2021 Türkiye Diyanet Vakfı Burs Programları II. Kabul Devrinde müracaat alınacak programlar, “İlahiyat Akademi”, “Özel Takviye Akademi”, “Lisansüstü İlahiyat Akademi” ve “Uluslararası İmam Hatip Mezun Destek” kısımlarından oluşuyor.

Bu kısımlarda okuyan öğrencilerin başvurabildiği Diyanet Vakfı burs müracaatları 19 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Adaylar, burs müracaatlarının nasıl yapılacağına ve kurallara dair bilgileri araştırıyor.

Pekala Diyanet Vakfı burs başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte TDV burs koşulları…

DİYANET VAKFI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

• Burs başvurusu yapmak için evvela “Diyanet Bursları İdare Sistemi”ne (DBYS) üye olmanız ve bu üyeliği etkin hale getirmeniz gerekmektedir.

• Üyelik, büsbütün fiyatsız olup yaklaşık 2 dakika sürmektedir.

• Üye olurken verdiğiniz ayrıntıların doğruluğu, burs programlarına kabul edilmeniz açısından kıymetlidir.

• Sisteme yüklenecek tüm evraklarınız hazır olduğunda, bir burs başvurusu için gerekli mühlet, yaklaşık 20 ila 40 dakika içindedır.

• Size uygun burs programını DBYS üzerinde oturum açtıktan daha sonra gelen sayfada bulabilirsiniz.

• Müracaatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen https://diyanetburslari.tdv.org web sayfasını ziyaret ediniz.

• Diyanet Bursları İdare Sistemi; Firefox, Google Chrome, Safari 5 ve üstü, Microsoft Edge, Internet Explorer 8 ve üstü sürümlerinde çalışır.
İLAHİYAT AKADEMİ BURS KURALLARI

• Programın açıldığı üniversitelerde İlahiyat/İslami İlimler Fakültelerinde tahsil görüyor olmak,
  • Vakıfça belirlenen barınma yerlerde barınma kaidesini kabul etmek.
  • Mülakatta başarılı olmak,
  • 22 yaşından gün almamış olmak,
  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Mülakat sonucunda, programın açılması için küme oluşturacak taban öğrenci sayısının ortasında olmak,
  • Birinci öğretimde, örgün ve lisans programında tahsil görüyor olmak,
  • Tercihen Hazırlık ve birinci sınıfta tahsil görüyor olmak,
  • Rastgele bir disiplin cezası almamış olmak.
ÖZEL TAKVİYE AKADEMİ BURS KAİDELERİ

• Hazırlık sınıfı yahut 1. sınıfta tahsil görüyor olmak.
  • Eğitim Seviyesi Lisans Olmak
  • 2021 – Özel Dayanak Akademi / Tıp, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk, Öğretmenlik kısımlarında tahsil görüyor olmak
  • 2021 Özel Takviye Akademi / Programın Açıldığı Vilayetlerde Tahsil Görüyor Olmak
  • Bekâr olmak (evli olmamak)
  • TC Vatandaşı Olmak

LİSANSÜSTÜ İLAHİYAT AKADEMİ BURS KURALLARI

Yüksek lisans adayları için:

• 26 Yaşından Küçük Olmak
  • Eğitim Seviyesi Yüksek Lisans Olmak
  • Hala Tahsil Görüyor Olmak (Mezun Değil)
  • TDV Eğitim Koordinatörlüklerinin Bulunduğu Vilayetlerde Tahsil Görüyor Olmak
    • Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, Kayseri, Kayseri
  • TC Vatandaşı Olmak
ADAYLARIN PROGRAMA KABUL EDİLMESİ DURUMUNDA AŞAĞIDAKİ KAİDELERİ DA AYRIYETEN SAĞLAMASI GEREKECEKTİR.

• Tahsil görmesine mahzur bir sıhhat sorunu olmamak,
  • Tahsiline 2 yıldan fazla orta vermemiş olmak,
  • Tahsil hayatı boyunca disiplin cezası almamış yahut karar giymemiş olmak,
  • Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında rastgele bir işte çalışmıyor olmak.
Doktora adayları için:

• 30 Yaşından Küçük Olmak
  • Eğitim Seviyesi Doktora Olmak
  • Hala Tahsil Görüyor Olmak (Mezun Değil)
  • TDV Eğitim Koordinatörlüklerinin Bulunduğu Vilayetlerde Tahsil Görüyor Olmak
    • Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, Kayseri, Kayseri
  • TC Vatandaşı Olmak
ADAYLARIN PROGRAMA KABUL EDİLMESİ DURUMUNDA AŞAĞIDAKİ KURALLARI DA AYRIYETEN SAĞLAMASI GEREKECEKTİR.

• Tahsil görmesine mani bir sıhhat sorunu olmamak,
  • Tahsiline 2 yıldan fazla orta vermemiş olmak,
  • Tahsil hayatı boyunca disiplin cezası almamış yahut karar giymemiş olmak,
  • Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında rastgele bir işte çalışmıyor olmak.
İMAM HATİP MEZUN DAYANAK BURS KOŞULLARI

• Birinci öğretimde ve lisans programında tahsil görüyor olmak,
  • TDV vilayet eğitim koordinatörlüklerinin bulunduğu vilayetlerde (Ankara, Bursa, İstanbul, Kayseri, Konya) kendi imkânı ile üniversitede tahsil görüyor olmak
  • Ortaöğretimden 70 ve üzerinde not ortalaması ile mezun olmak,
  • Hazırlık eğitiminde başarılı olmak,
  • Her hangi bir sebeple okuldan uzaklaştırma cezası almamış olmak yahut okulla ilişiği kesilmemiş olmak,
  • Devamsızlık niçiniyle rastgele bir dersten başarısız olmamak,
  • Türkiye Bursları (YTB) kapsamında olmamak
DİYANET VAKFI BURS BAŞVURUSU EKRANI