Mitsubishi Electric’ten dijital dönüşüme rehberlik edecek webinar serisi

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Türkiye’deki endüstriciler ve alt yapı projeleri için argümanlı bir tahlil ortağı olan ve dijital dönüşüm alanında imza attığı yatırımlarla öne çıkan Mitsubishi Electric, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) iş birliğiyle yeni bir webinar serisine imza atıyor. Birinci ve ikinci kısımlarında FR-E800 serisi frekans inverterleri ile akıllı PLC’ler ve gömülü sistemlerin ele alındığı webinar serisinin ilerleyen kısımlarında; “M80/M800 CNC Serisi, MAPS SCADA ve Güç İzleme, Geleceğin Hareket Denetim Sistemleri, İleri Robot Teknolojileri ve Yeni Jenerasyon Robotlu Üretim Çizgileri Robot Uygulamaları” başlıklı sunumlarla teknolojik gelişmeler iştirakçilerle paylaşılacak. 27 Ekim 2021 tarihine kadar sürecek webinar serisi, her hafta çarşamba günleri saat 20.00’de fiyatsız olarak her insanın iştirakine açık biçimde gerçekleşiyor.

Sanayinin gelişmenini ve iş birliğini artırmaya yönelik çalışmalara imza attığı etkinliklerde dal paydaşlarını bir ortaya getiren Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri ve EMO iş birliğiyle düzenlenen webinar dizisinde her hafta farklı hususlar masaya yatırılıyor. Pandemiyle birlikte online olarak gerçekleştirilmeye başlanan ve büyük ilgi bakılırsan serinin yeni periyottaki birinci kısmı 15 Eylül’de ağır iştirakle gerçekleşti. İnverter ve LVS Eser Yetkilisi İsa Uzun’un konuşmacı olarak yer aldığı webinarda, Mitsubishi Electric’in ileri teknolojisiyle geliştirilen FR-E800 serisi frekans inverterleri konuşuldu. Serinin 22 Eylül’de gerçekleşen ikinci webinarında ise PLC Eser Kadro Önderi Merve Sarıhan, akıllı PLC’ler ve gömülü sistemler hakkında değerli bilgiler paylaştı.

Her hafta farklı mevzular konuşulacak, kesim profesyonelleri ağırlanacak

29 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşecek üçüncü webinarda, M80/M800 CNC Serisi sunumu Mitsubishi Electric CNC Servis ve Operasyon Dayanak Grup Müdürü Hakan Gündoğdu tarafınca iştirakçilere aktarılacak. 6 Ekim Çarşamba günü tıpkı saatte gerçekleşecek dördüncü webinar ise MAPS SCADA ve Güç İzleme konusunda olacak ve Mitsubishi Electric SCADA ve HMI Eser Yetkilisi Burcu Çöpür tarafınca sunulacak.

Geleceğin Hareket Denetim Sistemleri konusunun ele alınacağı beşinci webinar 13 Ekim’de gerçekleşecek. Bu webinarın konuşmacısı ise Servo ve Motion Denetim Eser Kadro Başkanı Ali Kıbrıslı olacak. 20 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan webinar dizisinin altıncı kısmında Robot Eser Kadro Müdürü Necmi Ömerdedeoğlu, İleri Robot Teknolojileri konusunu ele alacak. Webinar serisinin son kısmında ise Yeni Kuşak Robotlu Üretim Sınırları Robot Uygulamaları başlığı, Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Robot Dayanak Grup Başkanı Erol Tetik tarafınca ele alınacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı