MGD ‘25. Altın Objektif Ödülleri’ sahiplerini buldu

melegimsin

Member
Magazin Gazetecileri Derneği’nin (MGD) düzenlediği ‘25. Altın Objektif Ödülleri’ harika bir tertiple sahiplerini buldu.

Tiyatro, müzik, sinema ve TV dünyasının en itibarlı heykelciği olan Altın Objektif Mükafatları, 25. Kere sahiplerini buldu. Turkcell
ana sponsorluğunda CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul mesken sahipliğinde gerçekleştirilen merasime, pandemi kuralları dahilinde ilgi ağırdı. MGD Lideri Okan Sarıkaya, bu yıl 25. defa düzenlenen Altın Objektif Mükafatları’ni, pandemi şartlarına karşın kurallar dahilinde kusursuz bir tertip ile düzenledikleri için memnun olduğunu belirtti.

Mükafatlar alkışlar içinde sahiplerini buldu

Gecenin sunuculuğunu üstüne alan Özge Özder ile Hakan Bilgin’in kelamları ve esprileriyle çok renkli geçen gecenin ışıltı dolu kırmızı halı seremonisi, her yıl olduğu üzere bir daha şıklık yarışına sahne olurken, süper sesiyle Sibel Can, müzikleri ile geceye damgasını vurdu.

İzlenme rekorları kıran Günahsızlar Apartmanı, Kardeşlerim, Aşk Mantık İntikam, Ramo, ve Bir Oburdur dizileri ve oyuncuları gecede ödül alan yapımlardı.

Golden Globe heyet üyeleri gecede

Gecede sürpriz konuklar yer aldı. Netflix’in dünya çapında ses getiren dizisi Bir Diğerdir, dijitalde hem dizi, hem bayan oyuncu tıpkı vakitte erkek oyuncu mükafatını aldı. Diziye ve oyunculara mükafatlarını Golden Globe heyet üyeleri verdi. Oyuncular Golden Globe Heyet Üyesi Munawar Hosain’den mükafatlarını alırken bir çok heyecanlıydırlar.

Gecede, “Yılın Şarkısı” Tuğçe Kandemir’in “Ah Ellerim Kırılaydı” isimli müziği olurken, “Yılın Proje Albümü 2021” “Emir Ersoy 1977” ve “Jeruselam East & West Orkestrası” oldu. “Yılın Yorumcusu Pop Kadın” kategorisinde ise Ziynet Sali mükafata layık görüldü. “Yılın Yorumcusu Pop Erkek” mükafatı Mustafa Ceceli’yegiderken, “Yılın Arabesk Fantezi Yorumcu” kategorisinde kazanan isim Ebru Yaşar oldu. “Yılın Tiyatro Oyuncusu Bayan ve Erkek” kategorilerinde ise Songül Öden ve Erdal Beşikçioğlu mükafata hak kazanan isimlerdi.

“Yılın Drama Dizi Oyuncusu Kadın” kategorisinde Alina Boz seçilirken, “Yılın Drama Dizi Oyuncusu Erkek” mükafatına ise Feyyaz Duman layık görüldü.

“Yılın Drama Dizisi” kategorisindeki mükafatı “Kardeşlerim” alırken, “Yılın Romantik Güldürü Dizisi” mükafatını “Aşk Mantık İntikam” isimli imal aldı. “Yılın Romantik Güldürü Dizi Oyuncusu Kadın” mükafatına Burcu Özberk, “Yılın Romantik Güldürü Dizi Oyuncusu Erkek” mükafatına ise İlhan Şen layık görüldü.

“Yılın En Güzel Dizisi” seçilen “Paklar Apartmanı”nın başrol oyuncusu Ezgi Mola “Yılın En Güzel Dizi Oyuncusu Kadın”, rol arkadaşı Birkan Sokullu ise, “Yılın En Âlâ Dizi Oyuncusu Erkek” mükafatına layık görüldü. “Yılın Aksiyon Erkek” mükafatı ise Murat Yıldırım’ın oldu.

“MGD Basın Meslek Onur Ödülü”nün sahipleri ise, Reşat Balcıoğlu, Yusuf İzel, Bülent İpek, İlknur Taş ve Dilek Akbaş Zor’un oldu.

Bu yıl 4. defa verilen “Türkiye’nin Marka Yüzü” kategorisinde ise mükafata Arçelik layık görüldü.

Gecede ödül alanların tam listesi şu biçimde:

Türkiye’nin Marka Yüzü

Arçelik

Türkiye’nin Sanat Elçisi

Haluk Bilginer

Yılın Drama Dizisi

Kardeşlerim

Yılın Drama Dizi Oyuncusu Bayan

Alina Boz – Maraşlı

Yılın Drama Dizi Oyuncusu Erkek

Feyyaz Duman – Baraj

Yılın Romantik Güldürü Dizisi

Aşk Mantık İntikam

Yılın Romantik Güldürü Dizi Oyuncusu Bayan

Burcu Özberk

Yılın Romantik Dizi Oyuncusu Erkek

İlhan Şen

Yılın Aksiyon Dizisi

Ramo – Show TV

Yılın Aksiyon Dizi Oyuncusu Erkek

Murat Yıldırım

Yılın Aksiyon Dram Dizisi

Teşkilat

Yılın Aksiyon Dram Dizisi Oyuncusu Bayan

Deniz Baysal Yurtçu

Yılın Aksiyon Dram Dizisi Oyuncusu Erkek

Çağlar Ertuğrul

Yılın Dijital Platform Dizisi

Bir Oburdur

Yılın Dijital Platform Dizi Oyuncusu Bayan

Hikaye Karayel

Yılın Dijital Platform Dizi Oyuncusu Erkek

Fatih Artman

Yılın Gündüz Nesli

Didem Yılmaz – Show TV

Yılın Gündüz Haber Nesli Programı

Saynur Tezel – Günün Nabzı – Haber Küresel

Yılın Aktüel Programı

ömrün Senin Elinde – Osman Müftüoğlu / Melda Yücel

Yılın İktisat Programı

Güzem Yılmaz – Piyasa Ekranı – Bloomberg HT

Yılın Spor Tartışma Programı

Ekip Oyunu A Spor – Levent Tüzemen

Yılın Güldürü Programı

Güldür Güldür – Show TV

Yılın Toplumsal Sorumluluk Projesi Elçisi

Kıvanç Tatlıtuğ

Yılın Rap Müziği

Sefo – Bilmem Mi

Yılın Müziği

Ah Ellerim Kırılaysı – Tuğçe Kandemir

Yılın Yorumcusu Pop Bayan

Ziynet Sali

Yılın Yorumcusu Pop Erkek

Mustafa Ceceli

Yılın Arabesk Fantezi Yorumcusu

Ebru Yaşar

Yılın Proje Albümü 2021

Buyruk Ersoy 1977

Jeruselam East & West Orkestrası

Yılın Çıkış Yapan Yorumcusu

Sakiler – Dünyadan Uzak

Yılın Haber Spikeri Bayan

Hilal Özdemir

Yılın Haber Spikeri Erkek

Deniz Bayramoğlu

Yılın Program Sunucusu Bayan

Pelin Çift – TRT 1

Yılın Program Sunucusu Erkek

Kenan İmirzalıoğlu – ATV

Yılın Haber Tartışma Programı Bayan

Afşin Yurdakul – HT 360 – Habertürk

Yılın Haber Tartışma Programı Erkek

Ahmet Hakan – Tarafsız Bölge – CNN Türk

Yılın Magazin Programı

Pazar Sürprizi – Show TV – Buse İskenderoğlu

MGD 25. Yıl Özel Ödül

Sibel Can

Yılın Tiyatro Oyuncusu Erkek

Erdal Beşikçioğlu

Yılın Tiyatro Oyuncusu Bayan

Songül Öden

Yılın Tiyatro Oyunu

Lal Hayal

Yılın En Uygun Dizisi

Günahsızlar Apartmanı

Yılın En Yeterli Dizi Oyuncusu Bayan

Ezgi Mola

Yılın En Âlâ Dizi Oyuncusu Erkek

Birkan Sokullu

BASIN MÜKAFATLARI

Yazılı Basın Yılın Fotoğrafı

Hakan Kırarslan – Posta Gazetesi

Umut Ünver – Milliyet Gazetesi

Recep Aslan – Akşam Gazetesi

Doğan Savaş – Takvim Gazetesi

Deniz Uzunluk – Hürriyet Gazetesi

Yazılı Basın Yılın Röportajı

Barbaros Tapan – Hürriyet Gazetesi

Dilek Dallıağ – Anadolu Ajansı

Merve Yurtyapan – Sabah Gazetesi

Yazılı Basın Yılın Haberi

İlker Gezici – Sabah Gazetesi

İsmail Bayrak – Hürriyet Gazetesi

Sercan Kısmet – Milliyet Gazetesi

Mehmet Üstündağ – Hürriyet Gazetesi

Ömer Karahan – Sabah Gazetesi

Hakan Uç – Sabah Gazetesi

Yusuf İzel – Sabah Gazetesi

Erçin Dağ Eysen – Akşam Gazetesi

TV Yılın Röportajı

Uğur Kotan – Beyaz TV

Ömür Sabuncuoğlu – Pazar Sürprizi – Show TV

TV Yılın Haberi

Eren Gürel – Pazar Sürprizi – Show TV

Hüseyin Altun – Magazin D – Kanal D

Nuri Altuntaş – TV 100

TV Yılın Magazin İmajı

Cengizhan Dönmez – TV 100

Atakan Makar – Cumartesi Sürprizi – Show TV

Tolga Bozduman – Magazin D – Kanal D

Yılın İnternet Haberi İmgesi

Kamil Sümer – magazinburada.net

Basın Meslek Onur Mükafatı

Reşat Balcıoğlu

Yusuf İzel

Bülent İpek

İlknur Taş

İstek Akbaş Sıkıntı

İnternet Yılın Haberi

Hakan Yağcı – haberturk.com

Onur Aydın – haberturk.com

Tolga Aslan – haberturk.com

Akif Yaman – gazetemagazin.com

KIRMIZI HALI RÖPORTAJLAR VE DEMEÇLER

Kıvanç Tatlıtuğ’dan iklim krizi iletisi

Tarım Bizim Geleceğimiz
projesiile Yılın Toplumsal Sorumluluk Projesi mükafatını alan Kıvanç Tatlıtuğ, “İklim kriziyle net bir biçimde yüzleşmiş olduğumuz bugünlerde, bizler ve gelecek jenerasyonlar için yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin misyonu. Bu yüzden bir aktör ve tanınan bir kişi olarak, verebileceğim en büyük dayanağın bu farkındalığı daha büyük kitlelere ulaştırmak olduğu inancındayım. Sizin bilhassa bunu farketmiş olmanız ve bu mükafata beni layık görmeniz beni ekstra keyifli etti.” tabirlerini kullandı.

Sibel Can: birlikte büyüdük.

Magazin gazetecilerinin kendisi için değerine değinen Sibel Can, “MGD ödüllerinin 25.’si veriliyor. 25 yılda birlikte büyüdük, birlikte yürüdük. Sizi ben hiç kırmadım, siz de beni kırmadınız. Bundan daha sonrada kırmayız.” Dedi.

Erdal Beşikçioğlu:

Çekimleri başlayan yeni sinemasında Bergen’in eşini oynayan Erdal Beşikçioğlu ödül aldığı gecede sinema için bıraktığı yeni bıyıklarıyla dikkat çekti

Murat Yıldırım

Geceyi düzenleyen MGD’ye, Ramo takımına ve Show TV’ye teşekkür etti.

Mustafa Ceceli

Aldıkları ödüllerle poz veren Mustafa Ceceli ve Sefo, birbirlerini tebrik etti. birlikte yeni bir single yapabileceklerinin sinyallerini verdi. Mustafa Ceceli ise, gecesi gündüzü birbirine giren muhabir arkadaşlara teşekkür ederim, mükafatı onlar ismine alıyorum dedi.

Ziynet Sali

Çok heyecanlıyım, müzikal seyahatimde ve mesleğimde hatta her müziğimde şahitlik ettiniz bu seyahatimde bana onur verdiniz, kendimi prensesler üzere hissediyorum. Bana bu biçimde hissettiren bütün magazin gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi. hepinizi hayli seviyorum fazlaca teşekkürler dedi.

Songül Öden

Bu seyahatimde bana yardımcı olan bana dayanak olan herkese teşekkür ederim dedi.

Buyruk Ersoy

Proje albümünde kendisine eşlik eden tüm sanatkarlara tek tek isimlerini sayarak teşekkür etti.

Alina Boz

Beni bu mükafata layık gördükleri için MGD’ye epey teşekkür ederim, tüm Maraşlı grubuna de selamlarımı yolluyorum teşekkür ediyorum dedi. Benim için epeyce özel bir projeydi bu da onun delili oldu dedi.

Bir Oburdur

Gecede ödül alan Hikaye Karayel’i eşi Can Bonomo yalnız bırakmadı.

Ebru Yaşar

Çok teşekkür ediyorum bu akşam sizlerle olmaktan dolayı memnunum, albümümde emeği geçen tüm sanatçı dostlarıma emek veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu hoş MGD gecesinde basın işçisi tüm arkadaşlarla birlikte olmaktan memnunluk duyuyorum.

Ezgi Mola

Tüm grubum ismine ve kaybettiğimiz bayanlarımız için almak istiyorum. Bayan cinayetlerinin artık durdurulmasını istiyorum. birlikte ve kuvvetli bir gelecek istiyorum. Maddelerin sonuna kadar da bizim yanımızda olmasını istiyorum. Hepinizi fazlaca seviyorum. Sevgili magazin gazeteci derneğine sonsuz teşekkürler ediyorum dedi.

Birkan Sokullu

Paklar Apartmanı, hem mesleksel birebir vakitte şahsi açıdan mesleğim için hayli özel bir çalışma oldu. Buradan herkese teşekkür ederim dedi.

Sibel Can

25 yıldır birbirimizi hiç kırmadık üzmedik bence en değerli şey bu. Bu gece sizlerle birlikte olmaktan dolayı fazlaca memnunum. Tahminen de hayatımın en özel gecesinde sahneye çıkıyorum. Dostluğumuz ve arkadaşlığımız hiç bozulmasın istiyorum dedi. Sibel Can 6 müzik söylemiş oldu ve Padişah müziği ile bitirdi.

Burcu Özberk

Geceye yeğeni ile katılan Özberk, yeğeninin hem özel fotoğrafçısı tıpkı vakitte kavalyesi olduğunu belirtti. hayatının manası olduğunu belirttiği yeğeni Can, gece boyunca Özberk’in özel fotoğrafçılığını yaptı.

Sakiler Kümesi

Pandemiye dikkat çekerek, pandemi olmasaydı kümelerinin da oluşmayacağını söylemiş oldu.

Saynur Tezel – Gazeteci

“Azerbaycan’ın Ermenistan’a verdiği özgürlük çabası geçtiğimiz yıl bu vakit içinderda başlamıştı. Aldığım mükafatı tüm Azerbaycan’a ve şehitlerimize armağan ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı