Meral Akşener: En düşük emekli maaşı, taban fiyat kadar olmalı

Dogecoin

Active member
İYİ Parti Genel Lideri Akşener, bir dizi ziyaret için Aksaray’a geldi. Eski Sanayi Caddesi’nde parti otobüsünden inen Akşener, halka seslendi. Siyasetçilerin birbirlerine laf çarptırdığını belirten Akşener, “Acım var. Çok uzun vakittir sizin kaygılarınızın konuşulmadığı, buna karşılık ‘şuculuk’, ‘buculuk’ üzerinden daima siyasetçilerin birbirine laf çarptırdığı fakat sizin derdiniz konuşulmadığı için de her birinizin başka ayrı çırak çıktığı bir sistem var bu ülkede. ötürüsıyla onu değiştirmenin yolu bu. örneğin çarık- kundura- çanta dükkanı var karşımda. O dükkanın sahibinin, işletmecisinin müşterisi velinimettir. Yanlışsız mu? Yanlışsız. ötürüsıyla siyasetçi için müşteri kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, ‘terörist’ diyebilir mi? ‘Nankör’ diyebilir mi? Diyemez. ötürüsıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez. Su görününce teyemmüm bozulduğuna bakılırsa demek ki yapmamız gereken şu; bu aziz millet, velinimettir. Seçmen velinimettir. Siyasetçinin vazifesi; ister iktidar ister muhalefet, sizin sıkıntılarınızı dinleyip tahlil üretip o tahliller üzerinden rekabet etmektir” diye konuştu.

Akşener, çiftçinin elektrik faturasının yüksek olduğunu belirterek, ”İç Anadolu Bölgesi’nde hepinizin kaygısı suyun kaybolması, elektrik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın bu biçimde yapılması. 113 bin liralık elektrik faturası gördüm. 60 bin liralık fatura gördüm. 52 bin liralık fatura gördüm. Yahu bunu ödeyen bir çiftçinin, 3 ayda 180 bin lira ödemek zorunda kalan bir çiftçinin malından elinde ne kadar para kalabilir? Bunun içine bir de koyun mazotu, koyun ilacı, koyun gübreyi. Geriye ne kalır?” dedi.

Emekli maaşlarının düşük olduğunu savunan Akşener, “Ey emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. 1500 lira emekli maaşı alanlar vardı. Sizden öğrendim. Anlata anlata bir noktaya geldi fakat bizim dediğimiz şuydu; en düşük emekli maaşı, minimum fiyat kadar olmalıdır. Artık bu arkadaşlar bunu yaptı yaptı, yapmadılar; az kaldı, biz yapacağız” diye konuştu.

Meral Akşener, konuşmasının akabinde esnafı ziyaret etti.