Melisa Özmen sordu, Emre Aşık yanıtladı!

melegimsin

Member
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Ulusal Kadro’nun efsane isimlerinden Emre Aşık bilinmeyenlerine Melisa Özmen’e anlattı.

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Melisa Özmen, Emre Aşık’la gerçekleştirdiği sohbette Ulusal yıldızla merak edilenleri konuştu…

Sizin bir sırrınızın olması lazım… Eminim herkes epey çalışıyor, sizde fazlaca çalışıyorsunuz fakat sizin kesinlikle yaptığınız farklı şeyler vardır?

– Yani futbol oynadığım periyotlarda bilhassa, kendi ömrümde da hiç bir vakit vazgeçmedim. İnsanın inişleri çıkışları olmuştur herkesin, benimde birebir biçimde inişlerim çıkışlarım oldu. Hayatta her şey var. Natürel ki düşeceksiniz lakin kalkmasını bileceksiniz. Ben çabadan hiç bir vakit vazgeçmedim, mücadeleci olmam hiç bir vakit vazgeçmemem en büyük sırrım diyebilirim.

Futbolcuğunuzda birlikte çalıştığınız hocalardan sizi en hayli etkileyen şahıslar kimlerdi?

– Fatih Terim ve Lucescu. İkisinin de kendine has özellikleri vardı. Fatih Hoca tam manasıyla motivasyonda epeyce tesirliydi. Oyuncunun hocaya inanması lazım, bu oyuncuyla hoca içindeki alakayı hayli yeterli sağlıyordu. Lucescu’da elindeki kadroyu en düzgün biçimde kullanabiliyordu, mütevazı bir takım da olsa. Şenol hoca da vardı, onunla da ulusal ekiplerde çalıştık. O da hayli bedelli bir hocamız.

Türk futbolcularının en epey zorlandığı şey nedir?

– Türk futbolcuları olarak demeyelim de, genç oyuncular olarak söylemek istediğim şeyler var. Genç oyuncularımız hiç bir vakit yetinmesinler. Önlerinde kendilerine örnek aldıkları hakikat rol modeller bulsunlar. Artık hakikat rol modellerde azaldı bizim vaktimizde daha şanslıydık. Artık baktıklarında kendi gruplarında olmasa bile memleketler arası arenada örnek aldıkları bir isim olması lazım. örneğin Ronaldo 36 yaşında paraya şana şöhrete muhtaçlığı olmamasına karşın her vakit her şeyi en yeterli biçimde yapmaya çalışıyor. Genç oyuncular biraz cepleri para gördüğü ve belirli bir yere geldikleri vakit bunlarla yetinebiliyorlar kendilerini geliştirmek için fizikî ve mental manada her şeyi yapsınlar profesyonel eğitimlerde alsınlar.

Büyük ekipler tarafınca nasıl keşfedildiniz?

– Genç ulusal gruplarda ben uygun futbolla göz doldurdum. Avrupa şampiyonu oldu grup. Genç ulusal kadrosu Avrupa şampiyonluğu yaşadı. Akabinde bir dünya kupası oynamaya gitti. Avusturya’ya gittik. Orada oynadığım maçlarla hayli göze battım. Göze batınca beni Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş üçü de istedi. 2 sene top oynadım Balıkesirspor’da. Birinci evvel Fenerbahçe’ye geldim. Akabinde İstanbulspor var ortada. Biraz geç de olsa 2000 yılında Galatasaray’a geldim.

Küçükken hangi takımlıydınız?

– Küçükken Galatasaraylıydım. her insanın gönlünde bir aslan yatar bizimde aslanımız Galatasaray. Fakat Fenerbahçe’de de oynadım dediğim üzere Beşiktaş’ta da oynadım. Kimse çıkıpta bu ekibin formasını giydin ancak hakkını vermedin diyemez zira sonuna kadar o formayı terlettim hakkını da vermeye çalıştım hatta Fenerbahçe’de oynadığım vakit Galatasaraylı olmama karşın en güzel maçlarım Galatasaray’a karşı oynadığım maçlardır.

En beğendiğiniz yerli ve yabancı futbolcu kimdir?

– Yerli Çağlar Söyüncü ile Merih Demiral ve Ozan Kabak… O üç futbolcuyu epeyce beğeniyorum. Çok daha yeterli yerlere geleceklerine de inanıyorum. Yabancı futbolcu Türkiye’de fazlaca kaliteli yabancı futbolcu aklıma hayli gelmiyor açıkçası yani.. Yerlileri söylemiş oldum yabancıları boş ver..

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı