Melis Sezen- Konutumda Hissetmek Üzere

melegimsin

Member
ALEM mecmuası bu hafta içi içine sığmayan tam da olduğu üzere gözüken, işine gönülden bağlı olan Melis Sezen ile Çırağan Palace Kempinski Otel’de bir ortaya geldi. Motivasyonundan, hayallerinden ve hayata dair beklentilerinden bahsedilen dolu dolu bir sohbet gerçekleştirildi.

“OYUNCULUK BENİM HAYATIM O YÜZDEN DAHA SEYAHATİMİN BAŞINDA HİSSEDİYORUM”

Ağır bir tempoda çalışan Melis Sezen’le hayatının nasıl gittiğini, birkaç sene evvel bugünleri yaşamayı hayal edip etmediğini sorulduğunda şöyle tabir etti; “ Çok hoş gidiyor, vaktimi en keyifli olduğum yerde sette geçiriyorum. Olağan ki hayal ediyordum; her gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Oyunculuk benim ömrüm o yüzden daha seyahatimin başında hissediyorum kendimi. Bugüne kadar aldığım yol için de, öğrendiğim her şey için de sonsuz şükür duyuyorum.”

“AMA O AŞKTA ÖTEKİ BİR DÜZEYDE, KİMSE ONUNLA YARIŞAMAZ”

Melis Sezen’le şu anda dizide canlandırığı Derin karakterinin ne kadar ses getirdiğinden ve her kısım seyirciyi farklı bir çılgınlık ile karşı karşıya getirdiğinden bahsedilirken, kendisinin bugüne kadar aşk için yaptığı en büyük çılgınlığın ne olduğu sorulduğunda şöyle yanıtladı; “ Derin’i hayli seviyorum. Ona hayat verdiğim için ne kadar memnun olduğumu, onunla ne epey şey öğrendiğimi anlatamam. Lakin o aşkta öbür bir düzeyde. Kimse onunla yarışamaz.”

“KENDİMİ HİÇBİR VAKİT KISITLAMAYI VE KALIPLARA SOKMAYI SEVMEM”

Genç yaşında birfazlaca farklı projeye imza atan Melis Sezen’in memnunluğu ve heyecanı yüzünden okunuyordu. Projeleriyle alakalı hisleri kendisine sorulduğunda şöyle tabir etti; “ Hepsi apayrı taraflarımla tanışmamı, kendimi daha fazlaca keşfetmemi ve bir oyuncu olarak her vakit daha hayli öğrenmemi sağlıyor. Artık yeni müsabaka programımız “Maska Kimsin Sen” de hiç yapmadığım bir şey yapıyorum ve dedektif oluyorum. Kendimi hiç bir vakit kısıtlamayı ve kalıplara sokmayı sevmem, bu niçinle apayrı bir platformda yeni bir istikametimi daha keşfettiğim için epeyce heyecanlıyım.”

“AŞK HAYATIMIN HER YERİNDE”

Oyunculuğu ve mesleği ile çok memnun ve heyecanlı olan Melis Sezen’e aşk hayatıyla alakalı neler hissettiği, hayatının neresine konumlandırdığı sorulduğunda şöyle belirtti; “ Aşk ömrümün her yerinde. Onu kavram olarak yalnızca romantic manada kısıtlamıyorum.”

“TAM BİR SEVGİ KELEBEĞİ OLUYORUM”

Melis Sezen’le bir yandan mesleği ile ilgili sohbet edilirken öbür bir yandan da aşk hayatı ile ilgili sohbete devam ediliyordu. Aşık olduğunda nasıl biri olduğu sorulduğunda şu kelamlarıyla söz etti; “Bilmiyorum dışarıdan kendimi bakılırsamiyorum lakin tam bir sevgi kelebeği oluyorum. Gülüşmeler, heyecanlar… Bir şeyler hissettiğim şahısla fölrt etmeyi epeyce seviyorum. Hatta bence en hoşu birçok insanın da aşkta en sevdiği kısımlardan biri olan o baştaki flört, heyecan, paslaşmalar…”

“BENİM DÜNYAMDA BUNA YER YOK”

Aldığı bir tenkit yahut duyduğu bir tenkit karşısında nasıl bir yansısı olduğu sorulduğunda Melis Sezen’e şöyle belirtti; “ Tenkit işimizin bir modülü. Yapan tenkide her vakit açığım zira tenkidin emeli aslına bakarsanız yapan olma üzerinedir. Yıkıcı tenkit, tenkit başlığı altına sığınıp taşmak, şahsi pahalar üzerinden konuşmak, ortadaki saygıyı yok saymak, işte burarada nasıl hürmet yok sayılıyorsa, ben de bu eleştiriyi yok sayarım. Zira tenkit başlığı ismi altında yapılan saygısızlığı kabul etmem ve bunu yapan kişi de benim hayatımda olamaz. Benim dünyamda buna yer yok.”

“ARKADAN İŞ ÇEVRİLMESİ, PALAVRA SÖYLENMESİ VE SAMİMİYETSİZLİK”

hayatı ve karakteriyle ilgili sohbete devam edilirken kendisinin hayatta en katlanamadığı ve asla affetmeyeceği şeyin ne olduğu sorulduğunda şöyle tabir etti; “Arkadan iş çevrilmesi, palavra söylenmesi ve samimiyetsizlik”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı