Meksikalı fon DILA Capital, Slang'da 14 milyon dolarlık A Serisi turuna liderlik ediyor

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Slang, 2013 yılında Diego Villegas ve Kamran Khan tarafından kurulan ve dil eğitimini hızlandırmak için teknolojinin kullanımına ilişkin bir MIT araştırma projesi olarak kurulan, sağlık, hukuk, finans ve teknoloji gibi uzmanlık alanlarındaki profesyonellere yönelik dijital bir İngilizce öğretim platformudur.

Şu anda şirketin, Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, Meksika ve Brezilya'da ofisleri ve 100'den fazla kurumsal ve kurumsal müşterisi ile ondan fazla ülkede 40.000'den fazla aktif lisansı bulunmaktadır.

“DILA olarak EdTech'in, İnternet erişimi olan herkesin tam potansiyelini gerçekleştirmesini sağlayarak dünyayı ileriye taşıdığına inanıyoruz. Dünyanın her yerindeki en büyük mesleki İngilizce kursları teklifini geliştirme iddialı misyonuna ulaşmalarına yardımcı olmak için Slang ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. ALIVe'nin yönetici ortağı Santiago Álvarez gibi Slang'ın yönetim kuruluna katılacak olan DILA Girişim Ortağı John Farrell, “Tüm Meksika ve Latin Amerika'nın eğitim ve mesleki gelişim için birinci sınıf fırsatlara erişmesine yardımcı olun” dedi.

“Bu, öğrenmeye ve yeni fırsatlara erişim sağladığından işlevsel cehaleti ortadan kaldırma misyonumuzda önemli bir adımdır. Yeni ortaklarımız ve kaynaklarımızla bu hedefi bir sonraki seviyeye taşıyacağız. Vizyonumuz, endüstri standardı olmaktır. Şirketin CEO'su ve kurucu ortağı Diego Villegas, “Profesyonel İngilizcenin geliştirilmesi ve sertifikalandırılması” dedi.

Kahn, şirketin doğal dil işleme teknolojisi ve pedagojik yaklaşımları için araştırma projeleri geliştirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.