Madenci ailelerine maaş komitede kabul edildi

Dogecoin

Active member
Teklife göre, İmar Kanunu’na eklenen unsurla, imar planlarının hazırlanmasında, belde ve bölgenin kaideleri ile muhtaçlıkları göz önünde tutularak cemevi yerleri ayrılacak. Vilayet ve ilçelerde mülki yönetim amirinin müsaadesi ve imar mevzuatına uygun olmak koşuluyla cemevleri yapılabilecek. Cemevi yeri, diğer maksatla tahsis edilemeyecek. Alevi-Bektaşi kültürü ve erkan hizmetlerinin yürütüldüğü cemevlerinin üretim, bakım ve tamiratlarının belediyelerce yapılmasına imkan sağlanan teklife bakılırsa, belediyeler tarafınca eğitim kurumlarına, yurtlara, okul pansiyonlarına ve hastanelere, indirimli ya da fiyatsız su verilmesi düzenlemesine cemevleri de dahil ediliyor.

Kamuda kadro

Maden kazasında ömrünü kaybeden emekçilerin yakınlarına uygulanacak takviye paketi de teklife eklendi. Buna göre iş kazası kararı ölen maden personelinin genel sıhhat sigortası primi dahil, primlere ait her türlü borçları silinecek. Kazada ömrünü kaybeden maden emekçisinin anne babasına aylık bağlanacak. Bağlanan aylıklara ait primlerin eksik kısmı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafınca karşılanacak. Hak sahipleri talep ettikleri takdirde ölen maden emekçisinin eşi çocuğu yahut kardeşi kamu kurum ve kuruluşlarında daima emekçi takımında istihdam edilecek. -ANKARA Milliyet