Litecoin’in 1 numiçinden uydurma haber yorumu

Trendio

Active member
Litecoin Foundation idari yöneticisi Charlie Lee, çalışanlarından birinin perakende devi Walmart Inc. ile iştirake ait gerçek olmadığı ortaya çıkan bir duyuruyu “retweet” etmesinin akabinde çok dertli bir duruma düştüklerini kaydetti.

“Gerçekten sıkıntı durumda kaldık”

Litecoin’in yaratıcısı Lee, Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, “Uydurma haberleri tweet atmamak için elimizden geleni yapıyoruz ve bu sefer sahiden güç durumda kaldık. Bunun bizimle ilgili bir şey olduğunu reddediyorum ve bunu kimin yaptığını bulmak ve uydurma haberlerin yayılmasını durdurmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Walmart Inc. ve basın bülteni dağıtım şirketi GlobeNewswire, Pazartesi sabahı ortaya çıkan Walmart’ın Litecoin ile bir muahede yaptığı yolunda uydurma duyuruyu soruşturuyor. Duyurunun kısa müddette yanlış olduğu ortaya çıktı, fakat bu duyuru Litecoin ve öbür kripto paralarda kısa müddetliğine süratli bir yükselişe yol açtı.

Litecoin Foundation, Lee tarafınca yönetilen ve kâr hedefi gütmeyen bir kurum ve denkler ortası token ve açık kaynaklı yazılım projeleri geliştirme mevzularına odaklanıyor.

“Bu haber uydurma çıktı…Ortaklığımız yok”

Lee, “Bu sabah uyandım ve Walmart’ın Litecoin’i kabul edeceğini öğrendim ve bu şahane bir haberdi ve akabinde bu haber uydurma çıktı. İştirakimiz yok” dedi ve her insanın birincinin kurumla görüşmeksizin Litecoin’i kabul etmeye başlayabileceğini kelamlarına ekledi.

Hususa taraf olan kuruluşlar bu uydurma haberin nasıl ortaya çıktığını belirlemeye çalışıyor.

Lee, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Litecoin Foundation’ın uydurma haberler yayan bilinmeyen bireyler konusunda yapacağı fazla bir şey yok. bu türlü uydurma haberler pay senedi piyasalarında da oluyor” biçiminde konuştu.

Lee, “Litecoin, Bitcoin kadar yaygın olmasa da ödemelerde oldukça kullanılıyor. Litecoin’e dayanak veren potansiyel yüzbinlerce ticari kuruluş var. Her gün yaklaşık 3 milyar dolarlık Litecoin gönderiliyor. Bunların hepsi ödemeler için değil, lakin değerli kısmı bu süreçler için kullanılıyor. On yıllık ömrü boyunca, ağ üzerinden 1 trilyondan fazla meblağa sahip Litecoin gönderilmiş durumda ve bu durum onun pek tanınan olduğunu gösteriyor” dedi.