“Küçükken erkek üzereydim daima yaramaz bir çocuktum”

melegimsin

Member
Her hafta ağırladığı sürpriz konuk sanatkarlarla farklı hususlar hakkında samimi ve eğlenceli sohbete sahne olan, temponun hiç düşmediği Kuvvetli PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu genç ve yetenekli oyuncu Hafsanur Sancaktutan oldu.

Müzikten, stand-up’a, mizahtan aktüel hususlara kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan Şiddetli PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu olan genç ve hoş oyuncu Hafsanur Sancaktutan, öğrencilik yılları ve çocukluğuna dair anılarından takıntılarına kadar hayatına dair her şeyi tüm açıklığıyla içtenlikle paylaştı.

“Küçükken erkek üzereydim daima yaramaz bir çocuktum”

Hafsanur Sancaktutan, sevecenliği ve yüksek gücüyle girdiği programda, İbrahim Selim tarafınca arka arda sorulan soruları samimiyetle cevapladı. Hafsanur Sancaktutan, isminin manasını ve nereli olduğunu soran İbrahim Selim’e “İsmimin manası Arapça’da hafız, Farsça’da aslan ve sırtlan yavrusu manasına geliyor. Baba tarafımdan Rizeli olduğum için oldukcaça Rize’ye çay toplamaya giderdim. Üç kız kardeştik ve daima yaramaz bir çocuktum. Küçükken konutumuzun altındaki tüpleri, demircilere bâtın gizli satardım. Küçükken erkek üzereydim ve erkeklerle daha düzgün anlaşırdım ancak tıpkı biçimde en çok da onlarla hengame ediyordum. Bu yüzden ailem beni karateye gönderdi.” Açıklamalarıyla çok samimi ve çocukluğuna dair eğlenceli anıları paylaştı.

“Tiyatro kulübüne girebilmek için palavradan arbede ettim”

Hafsanur Sancaktutan, İbrahim Selim’in “Tiyatro kulübüne girebilmek için arkadaşınla anlaşıp, palavradan hengame ettiğin yanlışsız mu?” sorusuna “Şöyle, edebiyat hocamız bir gün derse girdi ve ‘Boşverin edebiyatı, bana tiyatrocu lazım, var mı tiyatroyla ilgilenen?’ diyip ‘Bana bir şey yapın ve beni etkileyin’ demişti. Ben de tiyatro kulübüne benim üzere epey fazla girmek isteyen bir öteki arkadaşıma ‘Gel palavradan arbede edelim’ dedim. O da kabul etti ve biz birbirimize girdik, hakaretler uçuştu ve hatta saç baş girmiştik birbirimize. her neyse daha sonra hoca geldi, bizi ayırdı ve daha sonra bizi tiyatro kulübüne almaya karar vermişti” kıssasıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri çok etkiledi.

“Uçak mühendisi olmak istiyordum”

Hafsanur Sancaktutan, “Senin bir sayısalcı geçmişin var ancak sözelciler üzere yaşıyorsun, sence sözelcilere gereksinim var mı yahut bu hususta seni durdurmak isteyen oldu mu?” sorusunu soran İbrahim Selim’e “elbet oldu, fizik öğretmenim hayli fazla önüme çıktı. Sağolsun hayli severdi beni ben de kendisini fazlaca severdim. ‘Sen sayısalcısın, yapma kızım’ diye beni epeyce kenara çekiyordu. Hakkı da vardı zira matematik ve fizikte epey başarılıydım. Evvelden uçak mühendisi olmak istiyordum ancak süreç bu biçimde gelişti. Ailemden herkes de beni oyunculuk konusunda çok destekledi” açıklamasında bulundu

Programın beğeni toplayan “O mu, Bu mu?” kısmında ise Hafsanur Sancaktutan’a “beraber Rize’yi gezmek isteyeceği isimler” önerilirken hem meslektaşları tıpkı vakitte Hollywood yıldızları içinde pek eğlenceli ve güç tercihler yaptırıldı. Hafsanur Sancaktutan’a Ali Atay’dan Alperen Duymaz’a, Timothée Chalamet’ten Sezer Koç’a kadar onlarca isim soruldu. Her ismi seçerken çok eğlenceli seçimler yapan oyuncu yaptığı samimi yorumlarla da herkesi güldürdü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı