Kocaeli’de Judo Şampiyonası heyecanı yaşandı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
12 ülkeden bin 40 atletin katıldığı Kocaeli Milletlerarası Judo Şampiyonası, İzmit Hasan Gemici Spor Salonunda gerçekleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Judo Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Kocaeli Milletlerarası Judo Şampiyonası, İzmit Hasan Gemici Spor Salonunda gerçekleştirildi. 12 ülke ile Türkiye’nin farklı vilayetlerinden bin 40 atletin katıldığı şampiyona kıyasıya gayretlere sahne oldu.

AÇILIŞ SEREMONİSİ

Şampiyonanın birinci gününde açılış seremonisi yapıldı. Açılış seremonisine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, Türkiye Judo Federasyonu İdare Heyeti Üyesi Serhan Çatal, Kocaeli Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Türkiye Judo Federasyonu yetkilileri, sportmen aileleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış seremonisi daha sonrasında Lider Vekili Çakmak, Federasyon İdare Heyeti Üyesi Çatal, Spor Müdürü Yavaşer ve başka yetkililer, dereceye giren birtakım atletlere madalya verdi.

“KOCAELİ’Yİ SPOR BAŞŞEHRİ İLAN EDİYORUZ”

Sözlerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın selamını ileterek başlayan Lider Vekili Çakmak, “Kocaeli’mizde nerede ise şimdi her hafta ulusal ve milletlerarası karşılaşmalar gerçekleştiriliyor. Buradaki tabelalarda gördüğünüz üzere Kocaeli’yi Sporun Başşehri olarak ilan ediyoruz. Bugün burada 12 ülkeden ve 17 kentten binin üzerinde sportmen var. Hem salon sporlarında birebir vakitte tabiat sporlarında hangi mevsim ve şartlara uyuyorsa ortaklaşa inanılmaz hoş işler başarıyoruz. Her iki kurumumuzun yöneticilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Memleketler arası Kocaeli Judo Şampiyonasının kentimize, ülkemize ve uzaktan yakından gelen heyecanlı genç atletlerimize iyi uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“TÜM JUDOCULAR İSMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Açılış seremonisinde konuşan Federasyon İdare Heyeti Üyesi Çatal, “Bugün burada judonun manasını bize şu an söz eden sevgili miniklerimiz, bugünün atletleri bununla birlikte geleceğin şampiyonları olan Türkiye’nin 17 vilayetinden katılan, ülkemize 12 ülkeden konuk gelen binin üzerinde atletimize, judo topluluğumuz olarak güzel geldiniz diyorum. Şahsım ve federasyonumuz ismine başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz Tahir Büyükakın’a, onun şahsında değerli çalışma arkadaşlarına, bu biçimde bir tertibin Kocaeli’nin konut sahipliğinde bizleri asla ve asla yalnız bırakmadığı için ve tüm imkanları bizlere sağladığı için başta Federasyon Liderimiz Sezer Huysuz ve tüm judocular ismine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kendileri judonun Kocaeli’de her vakit gelişmesine katkı sağladılar ve hiç bir vakit eksikliklerini görmedik” biçiminde konuştu.

“İNŞALLAH GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI BURADAN ÇIKAR”

Geleceğin Dünya ve Olimpiyat şampiyonlarını şimdiden burada izleme fırsatı bulduklarını söz eden Spor Müdürü Yavaşer, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğu mesken sahipliğinden ve sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah geleceğin şampiyonları buradan çıkar. Bizde bundan büyük bir memnunluk ve gurur duyarız” dedi.

4 FARKLI KATEGORİDE KARŞILAŞMALAR YAPILDI

Çalışma kampının 12-16 Aralık tarihleri içinde Seka 50. Yıl Spor Salonunda gerçekleştiği şampiyonanın karşılaşmaları Harika Minikler Ferdi, Minikler Ferdi, Yıldız Ferdi ve Ümit Ekipler olmak üzere 4 başka kategoride yapıldı. Yurtharicinden ve ülke genelinden sportmen aileleri ve vatandaşların katıldığı şampiyonada heyecanlı anlar yaşandı. Şampiyonaya Kağıtspor’dan 300 sportmen katıldı. Şampiyonada yapılan karşılaşmaların sonuçları ise şu biçimde;

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı