Kocaeli işitme engelli bayanlar dostluk maçı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
3 Aralık Dünya Engelliler Günü aktiflikleri çerçevesinde engellilere yönelik Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyesi Bayan futbolcular halı saha maçında buluştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla derneğin bayan üyeleri halı saha futbol maçı yaptı.

ENGELLİLERE YÖNELİK

3 Aralık Dünya Engelliler Günü aktiflikleri çerçevesinde engellilere yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın takviyeleriyle Yahyakaptan halı alanda düzenlenen aktifliğe, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lider Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Gökhan Yavaşer ile vilayet müdürlüğü yetkilileri ve dernek üyeleri katıldı.

SEVGİ var ise MAHZUR YOKTUR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Yaşar Çakmak, manalı bir gün niçiniyle Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile aktiflik yaptıklarını söylemiş oldu. Maçta hoş anlar yaşandığını vurgulayan Çakmak, “Sevgi var ise mahzur yoktur. Onları bu günlerinde yalnız bırakmamak ismine buradayız. Gülücükleri ile memnuniyetlerini tabir etmeleri bizi daha memnun etti. Bundan daha sonra ki süreçte de Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın önderliğinde engelli bireylerimizle bu çeşit etkinlikler yapmaya ve dayanak olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

AKTÜRKOĞLU, AKTİFLİĞE KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinlikte konuşan Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Lideri Hasan Aktürkoğlu: “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama aktiflikleri kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ve Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüzle birlikte derneğimizin bayan üyelerimizle hoş bir faaliyet yapmak istedik. Buradan yola çıkarak Bayanlarımız için bir spor kulübü kurmak istiyoruz. Her vakit bizlere takviye olan kendisini yanımızda hissettiğimiz Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür ederiz” tabirlerinde bulundu.

MADALYA VE KUPALARI TAKDİM EDİLDİ

Yeşil Grup ile Siyah Kadro içinde çekişmeli geçen maçın olağan müddeti 0-0 biterken maç sonunda siyah grup penaltılarla 4-1 galip ayrıldı. Maç daha sonrası protokol tarafınca her iki ekibe madalya ve kupaları takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı