Kocaeli Büyükşehir TMF Şampiyonlar Ödül Merasimi Düzenlendi

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Büyükşehir’in konut sahipliğinde Ulusal motosikletçiler için TMF Şampiyonlar Ödül Merasimi düzenlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde Kocaeli Milletlerarası Kongre Merkezi’nde TMF Şampiyonlar Ödül Merasimi düzenlendi. Ulusal motosikletçiler için düzenlenen merasimde, ulusal ve milletlerarası yarışlarda dereceye giren kulüp ile atletlere mükafatları verildi. Spor Kenti Kocaeli’nde 4 mevsim spor olduğunun altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, konuşmasında, tertibe konut sahipliği yapmanın kendileri için kıvanç kaynağı olduğunu belirtti.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kocaeli Memleketler arası Kongre Merkezi’nde yapılan “Şampiyonlar Ödül Gecesi”ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, TMF Lideri Bekir Yunus Uçar, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, TMF yöneticileri, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Lideri Murat Aydın, siyasi parti temsilcileri ve hayli sayıda atlet katıldı.

BİR LİDER İÇİN EN HOŞ İKRAM SPORTMENLERİN BAŞARISI

Organizasyona konut sahipliği yapmanın kendileri için kıvanç kaynağı olduğunu belirten Başkan Büyükakın, “Kocaeli her vakit konutunuz. İstediğiniz vakit Kocaeli’de istediğiniz tertibi gerçekleştirmek üzere gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. bir daha sizin gözünüzden sportmenlerin gözünden tanıtım sinemasını izledik. 36 ulusal, 8 milletlerarası ve 97 mahallî olmak üzere yalnızca bu yıl ortasında 141 spor tertibi yapıldı. Bu tertiplerde 30 bine yakın sportmen 500 bine yakın da sporsever yer aldı. Bir Lider için tahminen de en hoş ikram o tertiplere katılan sportmenlerin başarısı” formunda konuştu.

GENÇLİĞİMİZİ SPORLA BULUŞTURMAKTAN

Başkan Büyükakın, “Büyükşehir olarak bu kentteki tüm kamu kurumları olarak atlete ve spor tertiplerine mesken sahipliği yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Gençliğimizi sporla buluşturmaktan gençliğin geleceğinin spordan geçmesinden büyük gurur duyuyoruz” sözünü kullandı.

KOCAELİ MESKEN SAHİPLİĞİNİ HAZIR

Spor tertiplerinin Kocaeli’nde yapılmasını temenni eden Lider Büyükakın, “Gençlerimizin dünya çapında muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmasını temenni ediyoruz. Hangi spor tertibi yapmak istenirse başımızın üzerinizde yeriniz var. Her vakit biz hazırız. Siz ne istiyorsanız onu söyleyin. Bir kere daha bu tertipte ödül alan tüm atletlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Hayat uzunluğu muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

REKOR SAYIDA MADALYAYA VE KUPAYA ULAŞTIK.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Lideri Bekir Yunus Uçar, “Ev sahipliği yaptığı için değerli liderimize epeyce teşekkür ediyorum. Motosiklet sporlarında rekor sayıda madalyaya ve rekor sayıda kupaya ulaştık” dedi. Uçar, “Bizimle birlikte Türkiye’de motosiklet külçeşidini geliştirmeye ve artırmaya uğraş gösteren sponsorlarımıza da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Olağan ki en büyük alkışı ve en büyük teşekkürü atletlerimizin anneleri ve babaları hak ediyorlar” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Sporculara teşekkür eden Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Lideri Murat Aydın ise “Kocaeli kentinde biz amatör spor kulüplerine fazlaca değerli dayanaklar, katkılar alıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Liderimiz ve ekine bilhassa Kocaeli kentindeki tüm gençlere, spor kulüplerimize bu işin içerisinde amatörce yapan hiç ayırım yapmadan bütün çocuklarımıza vermiş olduğunuz takviyelerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

Tecrübeli moderatör Ersin Düzen’in sunumu ile gerçekleşen gecede, Genel Sanat Direktörlüğünü Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği Anadolu Ateşi Dans Topluluğu şov gerçekleştirdi. Anadolu’nun 7 bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan şovda, topluluğun performansına seyirciler tarafınca alkışlarla tempo tutuldu.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A PLAKET

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi motosiklet sporuna vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. TMF Lideri Uçar, plaketi Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’a takdim etti. 8 branş ve 70 sınıfta düzenlenen Şampiyonlar Ödül Gecesi’nde, Türkiye Motokros, Süpermoto, Enduro, Harika Enduro, Atv, Drag, Sujeti ve Flyboard şampiyonalarında dereceye giren atletlere ve kulüplere kupaları protokol üyeleri tarafınca verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı