Kılıçdaroğlu’ndan ‘başlama vuruşu’

Dogecoin

Active member
Mehtap Gökdemir Ankara – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evvelki gün ekonomiyi merkez alan ‘vizyon’ konuşması ile adaylığını işaret etmekle kalmayıp seçim kampanyasının başlama vuruşunu da yaptığı tabir edildi.

Salonda bulunan CHP’li kurmaylar görüşmede akademik sunuşların sıkıcı olduğunu belirterek “Neticede bu bir akademik toplantı değil. Konferans, panel biçiminde olduğu için uzun sürdü” değerlendirmesinde bulundu. CHP’liler, “Ancak Genel Başkan’ın konuşması fevkaladeydü, büyük bir coşku ve heyecan yarattı” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla seçim kampanyasını başlatmış olduğunı, adaylık bildirisi verdiğini belirten partili kurmaylar Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusunda hayli yol aldığını, konuşmasında birinci tekil şahsı kullandığını belirtti. Kurmaylar şu değerlendirmelerde bulundu: “Hem ‘mirasım’ dedi, masayı övdü, onları sahiplendi. ‘beraber olacağız’ dedi. Hırslıydı. Adaylık bildirisi verdi. Sonuç prestijiyle ‘şunları, şunları yapacağım’ demiş olması, bu kadroyu toplamış olması bile adaylığa işaret ediyor. Genel Lider dedi ki, ‘Altılı Masa’nın vizyonu da budur. Bu vizyonu da ben koydum. Bu vizyonla yola çıkıyorum.’ Aslında ‘Ben adayım’ diyor Kemal Beyefendi. Ülkeyi yönetmeye hazır olduğu bildirisini verdi.”

‘kuvvetli bir çıkış’

Toplantı bittiğinde salondan ayrılırken örgütteki kimi isimler “Aday olacak mı Genel Lider?” diye birbirlerine sordu. Salonda bulunanlardan, “Daha ne desin, bu kadar açık konuştu” yorumunu yapanlar oldu.

Kurmaylar, Kılıçdaroğlu’nun ülkeyi yönetmeye hazır olduğunu ortaya koyduğunu, bunu da tek başına değil, bir ekiple yapacağını vurguladığını kaydetti. CHP’li kurmayla konuşmayı şu sözlerle yorumladı: “Aslında Genel Lider şu imajı vermeye çalıştı, ‘biz siyaset üstü bakıyoruz, bu arkadaşlar bu çalışmaları yaptılar, ben de bunlardan aldım ve bir vizyon oluşturdum, benim vizyonum da bu’ dedi. olağanüstü bir konuşmaydı. Altılı Masa vurgusu yapması hayli değerli. Bu vizyon yalnızca CHP’nin değil aslında Altılı Masa’nın vizyonu demek istiyor.” Araştırmacı İbrahim Uslu ise Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına ait, “Bir önderin yerine bir tek adamın yerine -onun tabiriyle- ikinci bir tek adam seçtiğinizde bu meseleler çözülmez, dedi. CHP’nin odağı artık yalnızca bir seçim kazanmanın ötesinde bir büyük esaslı dönüşümün mimarı olmak istiyor Sayın Kılıçdaroğlu. Aslında uzun vakittir bunun adımlarını atıyordu. Bugünkü toplantı beraberinde seçim kampanyasının da başlama vuruşuydu. Seçim kampanyasının başlama vuruşudur” dedi.

Kılıçdaroğlu’na yakın bir kaynak da “Bir yol yürüyüşünün başlangıcıydı. kuvvetli bir çıkıştı. ‘Ne yapacaksınız, nasıl yapacaksınız’a en hoş yanıt verildi” dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu’nun Kovid testi pozitif

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu koronavirüse yakalandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise Kovid olmadığı söz edildi.

Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul’da cumartesi günü yapılan vizyon toplantısının akabinde hastaneye gitti, test yaptırdı. Koronavirüs test kararı müspet çıkan Selvi Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da dinlendiği açıklandı. CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, Selvi Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü, sıhhat durumunun düzgün olduğunu ve dinlendiğini söylemiş oldu.

CHP önderine yakın kaynaklar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kovid olmadığını, sıhhatinin âlâ olduğunu ve kendisinde rastgele bir belirtinin de olmadığını belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu Ankara’da, bütçede konuşacak. Kovid değil” bilgisini verdi. Ankara’ya dönen Kılıçdaroğlu, bugün TBMM Genel Kurulu’nda bütçenin tümü üstündeki görüşmelerde konuşacak.