Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Şayet bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiç birimiz aydınlıkta değiliz

Dogecoin

Active member
CHP önderi Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Mamak ilçesinde oturan ve borcu niçiniyle elektriği kesildiği belirtilen 2 çocuk annesi Hülya Gültepe’nin konutunu ziyaret etti. Ziyaretin akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, ailenin elektriğinin uzun müddettir kesik olduğunu belirterek, “Aileyi dinledim, 2 hoş evladı var, yaşanan trajedi onların mukadderatı değildir. Şayet bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden ‘elektrik borcunu ben ödemiyorum’ demez. Ya yiyecek ya elektrik borcunu ödeyecek; geliri bu kadar sonlu. Yemeğini yediği vakit elektrik borcunu ödeyemiyor ve dolasıyla Türkiye bu biçimde bir derin trajediyle karşı karşıya” dedi.

‘HİÇBİRİMİZ AYDINLIKTA DEĞİLİZ’

Dünyanın ve Türkiye’nin değişmesi gerektiğini, bir değişime muhtaçlık olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “beraber yaşamaya muhtaçlığımız var. Huzura gereksinimimiz var. Her konutta huzura gereksinimimiz var. Bizim evlatlarımıza, gençlerimize borcumuz var. Daha hoş bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz. Bütün siyasetçilerin onlara karşı sorumluluğunu yerine getirmesi lazım. bu biçimde bir sorumluluktan hiç bir siyasetçi kaçınamaz” diye konuştu.

Bu milletin karakterinin de değişimden yana olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Değişimin garantisi milletin karakteridir. Değişimi yapacağız. Değişimi gerçekleştireceğiz. Bu millet zulme karşı kulaklarını tıkamaz. Zulme karşı kulaklarını tıkamadığı için biz birbirimize emanetiz. Her bir vatandaş öteki vatandaşa emanettir. Şayet birimiz bir zorlukla karşılaşıyorsak hiç birimiz rahat değiliz. Şayet bir kişimiz karanlıkta kalıyorsa hiç birimiz aydınlıkta değiliz. Bu çerçevede bakmak lazım olaylara. Bu çerçevede olayları kıymetlendirmek lazım” dedi.