Kendisini ağlatabilene 100 TL veriyor

EliteDizqn

Active member
İnsanların kederlerini 10 TL karşılığında dinleyerek geçimini sağlayan Aytaç Şimşek, Samsun’a geldi. Burada Atakum kıyısında elinde “Derdiyle beni ağlatabilene 100 TL” pankartıyla insanları kaygılarını dinlemeye davet eden Şimşek, beşerler tarafınca ilgiyle karşılandı. “Dert dinleyen gezgin adam” olarak bilinen Aytaç Şimşek’i Samsun’da ağlatan olmadı.

“AMACIM KAYGI DİNLEYEREK, İNSANLARIN RAHATLAMASINI SAĞLAMAK”

Bu vakte kadar birfazlaca sıkıntı dinlediğini söyleyen Aytaç Şimşek, “Şehir kent gezip insanların kederlerini, öykülerini dinliyorum. Her kentin kendine has bir kederi var, bunu fak ettim. Hedefim keder dinleyerek, insanların rahatlamasını sağlamak, insanlara yardımcı olabilmek. Kimileri kendi içine atmış ve kimseye anlatamamış beni gördüğünde yanıma gelip oturanlar oldu. Ağlatabilen iki kişi var. Ben uzun vakittir çocukluğumdan beri arkadaşlarımla dertleşiyorum. Birfazlaca kaygı gördüm. Ben de bir farkındalık olsun diye dikkat çekmek maksatlı bu biçimde bir şey yaptım. Gayem patenle dünya tutu yapmak. Bisikletle yapan hayli var. Ancak patenle dünya tipi değil, kentler ortası giden bile yok. Ben de yeterli bir paten alabilmem ismine sponsor bulabilirsem hiç durmadan yola çıkarım” dedi.

Bir vatandaş ise “Derdim vardı. Kendimi zorluyordum. İçime cet ata bir hal olmuştum. Anlattım biraz rahatladım diyebilirim fakat tam olarak kendimi anlatamadım, özele inemedim. Ağabey de düzgün bir ağabey. Herkese tavsiye ederim” biçiminde konuştu.

Şu ana kadar 51 kent gezen Şimşek’in bir daha sonraki durağı ise Ordu olacak.