Kartepe Belediyesi Yüzme Grubu madalyaları topladı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Kartepe Belediyesi Yüzme Ekibi atletleri 37 vilayetten 142 kulüp ve 1300 atletin yarıştığı Trabzon ve Edirne vilayetlerinden muvaffakiyetle döndüler.

Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi kapsamında 10-12 Aralık 2021 Trabzon ve 17-19 Aralık 2021 Edirne vilayetlerinde düzenlenen, toplamda 37 vilayetten 142 kulüp ve 1300 atletin iştirakiyle gerçekleşen müsabakalarda Kartepe Yüzme Kadrosu atletleri kazandıkları madalyalarla gurur kaynağı oldular.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

Kartepe Yüzme Kadrosu atletleri Baş Antrenörleri Cihangir Akgün ve Hazar Saraç eşliğinde sportmenler okul öncesi ve daha sonrasında nizamlı olarak idman yapmalarının yanı sıra yıl boyunca haftanın 6 günü idman yaparak başarılı sonuçlar elde ettiler.

İKİ ALTIN MADALYA

Kartepe Yüzme Grubu atletlerinden Mihrimah Asya Tekbaş 50m kelebek tarzda altın madalya, Selinsu Sevinç 50m özgür tarzda altın madalya, Ahmet Tuğra Turhan 100m özgür tarzda gümüş madalya, Ayşe Sinemis Koç 100m sırtüstü tarzda bronz madalya, Eylül Erva Kaval 50m özgür tarzda bronz madalya, Çağan Çukacı 50m sırtüstü tarzda bronz madalya ve Çınar Çolak 50m kurbağalama tarzda bronz madalya kazanırken, Elif Neris Köse, Arda Akçay ve Nisa Işık Işık iştirak barajını geçerek final karşılaşmalarında vilayetimizi muvaffakiyet ile temsil ettiler.

GURUR DUYUYORUM

Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman “Sporcularımızdan bu biçimde hoş başarılı haberleri aldıkça gurur duyuyorum. Onları yetiştiren anne-babalar, hocalarını gönülden tebrik ediyorum. Eğitimde, sporda, sanatta başarılı gençlerimizin çoğalması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Tüm imkanlarımızla gençlerimizin hem lideri, hem ağabeyleri olarak arkasındayım” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı