‘Kanunun çıkması anayasaya mahzur değil’

Dogecoin

Active member
ANKARA Milliyet – Halk TV’de gündemi kıymetlendiren Karamollaoğlu, özetle şunları söylemiş oldu:

KANUNA EVET DESE: (AKP’nin anayasa değişikliği önerisi) Bu çıkışın Sayın Kılıçdaroğlu’ndan gelmesi değerli. Siyasette bundan hoşlanmıyorum; bir fikir bana geliyor ve önünüzü kesebilmek için bir üst perdeye çıkıp bu kanunla olmaz, gelin Anayasa ile değiştirelim diyorum. Bir kanunun çıkması anayasanın değiştirilmesine pürüz değil ki. ‘Benim dışımda kimse bir iş yapmasın’ diyorlar. Türkiye sizden ibaret değil. Sizin tüm yaptıklarınızı yarın bilakis çevirirlerse bu mantıklı olur mu? Olmaz. Emin olsun kanuna ‘evet’ dese Tayyip Bey’e meyil edenler artar.

İKİNCİ ÇEŞİT KAYGISI: Sayın Erdoğan’ın tasası ve korkusu birinci cinste sonuç alınmayacak diye düşünüyor. Şu anda kimse yüzde 50’nin üstünde potansiyele sahip değil. İkinci çeşide kalırsa seçim bu biçimde en büyük oy potansiyeli HDP’de. Nereye kayarsa, evrilirse orası kazanır. Bundan dolayı ne reddedebiliyor ne de yumuşak bir tabanın oluşmasına imkan veriyor. Bunu İstanbul seçimlerinde gördü.

AKLINIZDA ADAYLIK İÇİM İSİM VAR MI?: Vardır demek o kadar kolay değil. Vakit geçtikçe kanaatler değişebilir. Toplumda da farklı anlayışlar çıkabilir. Bunu kamuoyu yoklamaları ortaya koyacak. Bizim liderimiz uzlaşmacı olacak. Bilhassa bu vakitte kim lider adayı belirlenirse onunla bir arada parti önderleri deklarasyon yayınlayacak. Bu liderden ne beklediklerini söz edecekler. ‘Seçimden daha sonra bütün yetki benim, önümüzde beş yıllık vakit var, yavaş yavaş bu sıkıntıyı çözeriz’ derse bizim fikrimizin fazlaca ötesine geçmiş olur.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞI: Tayyip Beyefendi, kendisine göre bir aday olarak görüyor. Rahat çaba edebileceğini düşünüyor fakat Sayın Kılıçdaroğlu da attığı adımlarla o denli zannediyorum ki Erdoğan’ı biraz açığa düşürdü. Bu da kaygı ettiriyor tahminen Erdoğan’ı. Biz altılı masa olarak seçim sonucu alınır alınmaz bir ortaya gelip adayımızı belirleyeceğiz.