Kağıtspor ömrüme hayli şey kattı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Çocukluğunda hayli süratli ve hareketli olduğu için babasının yönlendirmesiyle karate sporuna başlayan Kağıtsporlu Gülsen Demirtürk, bugün başarılarıyla gençlere örnek oluyor. çabucak hemen hiç bir şeyin farkında olmadığı bir yaşta, oyun odaklı başladığı karatede gün geçtikçe yeteneğinin farkına varan Demirtürk, bu sporu ömründe süreklilik haline getirerek profesyonel spor hayatına adım attı.

Okul hayatıyla spor hayatını istikrarlı bir biçimde yürütmeyi başaran Demirtürk, küçük yaşına karşın hem uykusundan birebir vakitte toplumsal ömründen ödün vererek gece gündüz idman yaptı. Başarılı olmasındaki en kıymetli faktörün fedakarlık olduğunu söyleyen Demirtürk, “Arkadaşlarım okul çıkışında gezmeye giderken ben çantamı alıp idman yapmaya geliyordum. İdman daha sonrası da konuta gidip ders çalışıyordum. Özel ömrümden fedakarlık yaptım. Bunun için pişman değilim. Keşke daha fazlaca fedakârlık yapıp daha ileriye gitseydim” dedi. Demirtürk, 2 Şubat tarihinde Dilovası TOKİ Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi’nde vücut eğitimi öğretmeni olarak bakılırsave başlayacak.

“BU İMKÂNLARI SAĞLAYAN ÖBÜR KULÜP YOK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’da 11 yıldır karate branşında spor yapan Demirtürk, Büyükşehir’in hayatının tümü olduğunu aktardı. Kağıtspor’da her manada dayanak gördüklerini söz eden Demirtürk, şu biçimde konuştu:

“Bu kulübün temelinden geliyorum. Çocukluktan itibaren burada yetiştim. Karate topluluğunda biroldukca arkadaşım var. Bizim kulübümüzün sağladığı imkânları sağlayan öteki bir kulüp yok. Bu yüzden çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Yeni başlayan ya da başlamak isteyen herkese Kağıtspor’u öneriyorum. Zira spor nitekim bir insanın mental ve fizikî açıdan tamamını oluşturuyor. Kendini daha yeterli hissediyorsun ve daha fazlasını istiyorsun. Kağıtspor bir atletin hayatına bunları ziyadesiyle katıyor.”

OKUL VE SPOR HAYATI BİR ORTADA YÜRÜMELİ

Kağıtspor hocalarına da minnetini lisana getirmeyi de unutmayan Demirtürk, Mesut Kolarlı, İsmail Hakkı Bulut ve İbrahim Erçin’e dayanaklarından dolayı teşekkür etti. Demirtürk, “Hocalarımız her vakit şunu savunur. Hem okul hayatında birebir vakitte spor ömründe mesleğini birebir anda götürebilmek bir sportmen için meslek manasında epey değerli bir şey. Ben de ikisini birebir anda götürebilmeye çalıştım. Başardım mı? Okul hayatında evet lakin meslek hayatında hala devam eden bir müddetcim var” diye konuştu.

“20 SEFER DÜŞSEM DE 21. SEFER AYAĞA KALKTIM’’

Vakit zaman spor hayatındaki başarısızlıkların kendisini epeyce etkilediğini anlatan Demirtürk, “20 kere düşsem de 21. sefer ayağa kalktığımı gördüğüm vakit daha fazla tutundum. İlerlemeye çalıştım. Elimden geldiğince de çalışmaya devam ediyorum. Zira spor ömrüm hala devam ediyor” dedi.

Meslek hayatındaki muvaffakiyetlerini ferdiye taşımak isteyen Demirtürk, 55 kiloda dünya şampiyonu olmak istediğini söylemiş oldu. Küçük yaşta biroldukça muvaffakiyete imza atan Demirtürk’ün, 15 yaşında Balkan şampiyonluğu, 16 yaşında Avrupa 2.’liği ve 17-18-19 yaş aralığında ise Avrupa ve dünya ikinciliği var.

“MİLLİ ATLET OLMANIN AVANTAJLARI ÇOK FAZLA”

Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan Demirtürk, sporun okul hayatının da tamamını oluşturduğunu lisana getirdi. Üniversiteye spor yardımıyla girdiğini söyleyen Demirtürk, “Milli atlet olmanın avantajları hayli fazla. Bunun en büyük örneği de ulusal atletlere verilen dayanak. Zira bizim ulusal kamplarımız oluyordu ve derslerimizden geri kalıyorduk. Her vakit yanımızda olan üniversiteme ve hocalarıma teşekkür ederim” diye konuştu. Demirtürk, 2 Şubat tarihinde Dilovası TOKİ Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi’nde vücut eğitimi öğretmeni olarak bakılırsave başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı