“İşte Alessandro Impagnetiello kimdir”

berkecan

New member
Yedi aylık hamile ortağı Giulia Tramontano’yu öldüren Alessandro Impagnatiello’nun analitik bir fotoğrafı: Libero’nun yazı işleri müdürü Vittorio Feltri tarafından sağlandı

İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 6 Haziran 2023

«Julia Tramontano ortağı tarafından öldürüldü.’ Daha da fazla olan bir gerçek için iğrenç bir cümle. Onun bir canavar olduğunu söylemek o kadar da yanlış değil. Ama aceleci yargılamaların ötesinde – seri yargıçlara bırakalım – bir an kendimize sormaya çalışalım. Alessandro Impagnetiello gerçekte kimdir?. Bir kelimeden, bir sıfattan (aşağılayıcı) daha uzun bir cevap bulmak kolay değil. O bile denedi Vittorio Feltrive Impagnetiello için epeyce kelime buldu. Onları görelim.

Bir “zorba” açıklaması

yazı işleri müdürü Özgür en hafif tabirle katilin analitik bir tanımını not etti. İşte ilk alıntı: «[…] Katilin kafasında muhtemelen biri hüküm sürüyor toplam karışıklık. Sadece suç açısından da pervasız bir suç işlediği için değil, her şeyden önce cinayeti nasıl ele aldığı ve genel olarak davranışları nedeniyle. Normal bir insan, oyunculuk tarzına ilham veren sebebi kaçırır. Dikkat edin, artık katlanamayacağınız bir kızı nasıl yere sereceğinizi kimseye öğretebilecek bir usta değilim. Ancak yaşananların dış hatlarına da hayret ettiğimi belirtiyorum. Alessandro bir barmen ve videolar alkol dökme konusunda rahat olduğunu gösteriyor, şişeleri bir sihirbaz maharetiyle kullanıyor. Bu zaten söz konusu öznenin kişiliğini ortaya koyan bir detay, bir kendine çok güvenen zorba. Ve aslında yaptığı şey, aklı başında bir varlığın değil, şiddetli zorbalığa maruz kalmış bir ahmağın işidir. Açıklamama izin ver. Genç ve güzel Giulia’yı tanır ve onun en küçük tedbirini bile almadan, onu dünyadaki en normal şeymiş gibi hamile bırakır. Dikkat et. Böyle bir şey olabilir. Yirmili yaşlarımın başında benim de başıma geldi ama o zamanlar kürtaj yasal olmadığı için evlendim. Detayı geçelim. Alessandro, tabiri caizse sevgilisi, cenini ortadan kaldırmayı teklif etmeden hamileliği sürdürürken, bunun nesi güzel? İkinci bir kızı hamile bırakmak, bir iş arkadaşı, sanki bir veya daha doğrusu iki çocuğu kuruyormuş gibi, tahta süpürge oynamak gibiydi. İnsanları oyuncak gibi gören kabadayıların tipik özelliği, onları kullanıp terlik gibi fırlatıyorlar (nergis olup olmadığı?, ed)».

Bir erkek ve iki hamilelik

Feltri, sanki Impagnetiello’nun beyninde iç içe geçen sinir iplikleri arasında neredeyse parmak uçlarında (yeniden) seyahat edecekmiş gibi, açıklamasına kılcal bir şekilde devam ediyor. Ve devam ediyor: “Şehvet düşkünü müdahaleleri sayesinde şişen iki karnıyla karşı karşıya kalan katil, kendisini kafese kapatılmış hissediyor ve prezervatif kullanmadığı için göğsünü yumruklamak yerine, her ikisiyle de bir ilişki geliştirmek geleceğin anneleri Başka bir zorbalık gösterisi. İki hikayeyi bir arada tutmayı başardığı sürece çocukça yalanlara devam ediyor. Ardından, değişmez bir gerçekle yüzleşerek, kurbanı olarak Giulia’yı seçer ve onu, taşıdığı yedi aylık bebeği bile öldürerek, korkunç bir gaddarlıkla öldürür. Muhabir olarak çok uzun hayatımda birçok iğrenç hikaye gördüm ve anlattım ama bunun gibi iğrenç bir hikaye benim için bile sindirilemez. Barmenin kafatasında, daha çok birlikte yaşamayı planladığı bir kıza karşı öldürücü bir öfke uyandıran bir kısa devre olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum. onun yerinde olmak istemezdim onun savunma avukatıAğır Ceza Mahkemesi’nde zorbayı korumak zorunda kalacak. Hangi argümanlara tutunacağımı bilmiyorum. Olanlardan haberdar olan Alessandro’nun annesini, inanılmaz bir şekilde oğlunu bir canavar olarak tanımlayan annesini düşünüyorum. Hayır hanımefendi, bu bir canavar değil ama şu anda duygusal eğitimin kullanılmadığı ülkemizde moda olan abartılı zorbalığın (veya narsisizmin?, ed) trajik ifadesidir».