“İş hayatında 50. Yıl”ı Fazıl Say ile kutladı

melegimsin

Member
İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan, iş hayatındaki 50. yılını dünyaca ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say’ın konseri ile kutladı. Geceye iş dünyasından bir hayli isim katıldı.

İstanbul Okan Üniversitesi dünyaca ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say’ı yerleşkesinde ağırladı. Bundan iki yıl evvel, Üniversitenin 20’nci yılında sahneye çıkan Say bu kez Üniversitenin Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan’ın iş hayatındaki 50. yıl konserini verdi.

25 Kasım 2021 Perşembe günü gerçekleşen aktiflik, Bekir Okan’ın ömrünü anlatan belgesel gösterimi ile başladı. Belgeselde izleyiciler Bekir Okan’ın hayatının kıymetli olaylarına, kilometre taşlarına şahit oldu.

Fazıl Say’ın Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği piyano resitaline Bekir Okan’ın iş dünyasından arkadaşları, üniversitenin öğrencileri ve çalışanları katıldı. Gecede yer alan isimler içinde Tuncay Özilhan, Mustafa Taviloğlu, Hamdi Akın, Oktay Kaynarca, Cemil Karı, Adil Benardete, Oğuz Çarmıklı, Mustafa Süzer, Yüksel Mermer, Ömer Göktuğ ve Bayram Yıldız vardı.

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binalı Yıldırım görüntü iletileri ile Bekir Okan’ın 50. yılını kutladı

“Değerli sanatkarımız Fazıl Say’ı Üniversitemizin 20. yıl kutlamasında bir daha bu sahnede ağırlamıştık. İş ömrümde 50. yıl konserini de Sayın Say’ın vermesi benim için bir gurur” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan konuşmasında iş omurundaki 50 yılda başardıklarını paylaştı:“50 yılda besinden inşaata, dokumadan turizme Türkiye ve Kazakistan’da milyar dolar pahasında yatırımlar yaptım. Türkiye’ye birinci “her şey dahil” tatil köyü konseptini getirdim. Bugün 20 bin aşkın öğrencisi olan İstanbul Okan Üniversitesi’ni 1999 yılında kurdum. Akabinde Okan Koleji geldi. 3 Üniversite hastanesini ve 1 polikliniği sıhhat bölümüne kazandırdım”.

Fazıl Say: “Bekir Okan uygun ki bu aydınlık üniversiteyi kurmuş”

Fazıl Say’a konserin akabinde plaketini Bekir Okan takdim etti. Fazıl Say “Bekir Okan’ı hem konseri verdiğim Kültür ve Kongre Merkezi için tıpkı vakitte üniversite için kutluyorum. Yeterli ki bu aydınlık üniversiteyi kurmuş. Bir 50 yıl daha ömür diliyorum kendisine” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı