“İlk işimde bu işi beceremiyorum diye düşünmüştüm.”

EliteDizqn

Active member
Türkiye ve gündeme dair hususları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatkarları ile Güçlü PSM ve PSM Online’dan seyirci karşısına çıkan Schweppes’in sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, hoş ve başarılı oyuncu Funda Eryiğit oldu.

Müzikten, stand-up’a, mizahtan aktüel hususlara; kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan, Kuvvetli PSM YouTube kanalında yayınlanan Schweppes’in sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin yeni kısmında sevilen oyuncu Funda Eryiğit, hem samimi itirafları birebir vakitte sevinçli tutumuyla geceye damgasını vurdu.

Pandemi sürecini İzmir, Çeşme’de geçiren ve İstanbul’a yeni dönüş yaptığını anlatan başarılı oyuncu; “Yaklaşık bir buçuk yıldır İzmir, Çeşme’deydim. Bütün salgın sürecini orada geçirdim. İstanbul’a döneli epey olmadı, hatta hala daha eşya yerleştirmek ve valiz boşaltmakla uğraşıyorum.” tabirlerini kullandı. Uzun mühlet İstanbul’dan uzak kalmak ve daha sonrasında bir daha İstanbul’un hareketli akışına adapte olmanın nasıl bir deneyim olduğunu da anlatan hoş oyuncu; “Döneceğim muhakkak olduğu vakit pek büyük dramalar yarattım kendime açık konuşmak gerekirse. tekrar bu balkonda oturamayacak mıyım, kahvecime hoşça kal diyemedim üzere sebeplerden gözümün olduğu epeyce oldu. Döndüğüm vakit İstanbul’a bir daha adapte olmak uzun sürecek diye düşünüyordum ancak hiç beklediğim üzere olmadı. İki üç gün içerisinde, valiz boşalt, eşyaları yerleştir derken bir daha o kaosa alışmış bir biçimde buldum kendimi.” kelamlarıyla herkesi güldürü.

Programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak’’ta kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle karşılık veren başarılı ve hoş oyuncu, “Hiç zımnî saklı dinlediğin ve hayli sevdiğin bir müzik var mı?” sorusuna “Gizli bâtın dinlediğim bir müzik yok lakin yalnızken daha coşkuyla eşlik ettiğim ve kendimi kaybettiğim modüller oluyor elbette, örneğin birinci aklıma gelenlerden birisi Gülşen’in Bir İhtimal Biliyorum müziği. Olağanda de açıp dinlerim lakin meskende yalnızken dinlediğimde işler değişiyor.” yanıtıyla stüdyoda eğlenceli anlar yaşattı.

“Tiyatro samurayı bir tiptim.’’

Konservatuvar eğitimi öncesinde Milletlerarası Alakalar kısmında de eğitim aldığını anlatan başarılı oyuncu, “Konservatuvarda biraz burnu havada bir öğrenciydim sanırım. Doğal bunda evvelki Milletlerarası Bağlar kısmının de tesiri vardı. Kendi dönemimdeki beşerlerle aramda epeyce yaş farkı yoktu tahminen fakat bu biçimdelar bana hayli geliyordu. Kenarda daima kitabını okuyan tiyatro samurayı bir tiptim daha fazla.” kelamlarıyla üniversite periyodunu anlattı. Mezun olduktan daha sonra ekranlardaki birinci işinin “Canım Ailem” olması ve bir arada çalıştığı insanların kendisi için büyük bir tecrübe ve baht olduğunu da anlata hoş oyuncu; “Canım Ailem birinci işimdi. O kadar acemiydim ki kamera önünde, kameranın neresine bakacağım neresinden geçeceğim hiç bir şey bilmiyordum. Hatta ben galiba oyunculuk yapmamalıyım bu işi beceremiyorum diye bile düşündüğüm olmuştu. Lakin birlikte çalıştığım beşerler o kadar yardımcı ve yönlendiricilerdi ki epeyce kısa sürece bu acemiliğimi onların yardımıyla üzerimden atabildim.” Tabirlerini kullandı.

Tiyatro sahnesinde olmayı epeyce özlediğini de tabir eden başarılı oyuncu; pandeminin hemilk öncesinde yeni bir oyunun provalarında olduğunu da anlattı. Hazar Erkuvvetli ile sahneyi paylaşacakları bu yeni oyunun prova sürecinin her şeyin olağana dönmesiyle bir arada fazlaca bir daha başlayacağını da belirten hoş oyuncu oyunu Şiddetli PSM sahnesinde seyirciyle buluşturacaklarını da müjdeledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı