İktisat ve siyaset gündemi-25 Ekim 2021

Trendio

Active member
1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/15.00)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Çerkezköy Endüstriyel Fuar açılışına katılacak, Çerkezköy OSB temsilcileriyle bir ortaya gelecek.

(Tekirdağ/11.00/13.00)

3- CHP MYK, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısı’na katılacak.

(Ankara/11.00)

2- CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.45)

İKTİSAT FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Gıda Kontrol Seferberliği” konusunda açıklamalarda bulunacak.

(Ankara/11.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metrosu’nda basın açıklaması yapacak ve birinci ray kaynağı merasimine katılacak.

(İstanbul/10.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ekim ayına ait iktisadi yönelim istatistikleri, gerçek kesim inanç endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı “bitkisel üretim 2. tahmini”ni, ekim ayına ait “sektörel inanç endeksleri”ni, eylül ayına ait “motorlu kara taşıtları istatistikleri”ni açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Afganistan’daki siyasi gündem ve güvenlik hususlarına ait gelişmeler izleniyor.

(Kabil/Ankara)

YENİ

1- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, “Savunma Sanayii Vilayet Buluşmaları” kapsamında Mersin Valiliğini ziyaret edecek, Mersin Üniversitesi’nde gençlerle bir ortaya gelecek, teknopark firmalarını gezecek, Koluman Otomotiv Sanayi AŞ’yi ziyaretinin akabinde “8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi İmza Töreni”ne katılacak, savunma sanayii firmalarında incelemelerde bulunacak.

(Mersin/10.30/16.30)

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.