İktisat ve siyaset gündemi- 24 Mayıs 2021

Trendio

Active member
– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda’yı resmi merasimle karşılayacak, gerçekleştirilecek baş başa ve heyetler ortası görüşmenin akabinde mutabakatların imza merasimi ve ortak basın toplantısı düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile resmi yemekte bir ortaya gelecek.

(Ankara/15.00/15.15/16.15/17.15/18.00)

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, OECD Kapsayıcı Büyüme İçin Şampiyon Belediye Liderleri Koalisyonu resepsiyonu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Polonya Cumhurbaşkanı Anderzej Duda onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

(Ankara/ 17.00/18.30)

2- CHP MYK, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, videokonferans tekniğiyle toplanacak.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Demiröz Eğitim ve Ömür Vadisi açılış merasimine katılacak.

(İstanbul/14.30)

2- GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, vefat eden Isparta Vilayet Lideri Mustafa Şimşek’in kabrini ziyaret ederek, ailesine taziyede bulunacak. Akşener, Uluborlu ilçe esnafını ve Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.

(Isparta/13.30/15.00)

İKTİSAT

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşim Sistemleri Araştırması (YER-SİS) Projesi” tanıtım webinarına katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çankırı Valiliğini, Belediye Başkanlığını, Etraf Yolu Şantiyesini ve AK Parti Çankırı Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, Korgun – Kurşunlu Yolu Şantiyesi’nde incelemelerde bulunacak, Kurşunlu Belediye Başkanlığına, Çerkeş Belediye Başkanlığına, Orta Belediye Başkanlığına ve Şabanözü Belediye Başkanlığına ziyaret gerçekleştirecek.

(Çankırı/10.30/11.15/12.00/14.00/15.00/15.30/16.30/17.15/18.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mayıs ayına ait finansal hizmetler istatistikleri ve Finansal Hizmetler İnanç Endeksi’ni açıklayacak.

(Ankara/14.30)

4- Forum İstanbul konferanslarının 20’ncisi “Yarını Anlamak” ana temasıyla çevrim içi olarak başlayacak.

(İstanbul/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinli taraflar içindeki ateşkese ait gelişmeler takip edilecek.

2- AB ülkelerinin başkanları, yüz yüze yapılacak tepe toplantısında bir ortaya gelecek.

(Brüksel)

AKTÜEL

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler izleniyor.