İdea Teknoloji, “Türkiye Bilişim 500 CRM Yazılımı Kategorisi”nde yedinci defa birinci!

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
İdea Teknoloji Tahlilleri, “Türkiye Bilişim 500” sıralamasında, “Türkiye Merkezli Üretici CRM Yazılımı” kategorisinde yedinci defa birinci sırayı aldı.

Türkiye’de bilişim kesimine taraf veren birinci 500 şirketin belirlendiği “Bilişim 500 – 2020” araştırmasının sonuçları belirtildi. İdea Teknoloji Tahlilleri “Türkiye Merkezli Üretici CRM Yazılımı” birincisi oldu. Şirket bu alandaki birinciliğini 7 yıldır koruyor ve Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı içinde yer alıyor.

Satış-Dağıtım ve FinTek alanlarında Ar-Ge temelli tahliller

İdea Teknoloji Tahlilleri, satış süreçlerinin daha faal idaresini sağlayan tahlilleriyle, Türkiye’nin ve dünyanın başkan firmalarına hizmet veriyor. Ayrıyeten FinTek alanında ülkenin birinci özel entegratörleri içinde yer alarak, e-Defterden e-İrsaliyeye uzanan temel ve katma bedelli tahlilleriyle hizmet veriyor. Şirketin Genel Müdürü Emre İyibilir, “Ciromuzun yüzde 28’ini Ar-Ge çalışmalarına yatırıyor, gelirimizin yaklaşık yüzde 50’sini Ar-Ge projelerimizin ticarileşmesinden elde ediyoruz. Ar-Ge faaliyetlerimizin gayesi, varolan endüstri standartları yerine yeni standartlar getirmek ve bölüme inovatif çözümler sunmak. Türkiye’nin bilişim Oscar’ları sayılabilecek “Bilişim 500” tertibinde bu değerli pozisyonu senelerca koruyabilmek yatırımlarımızın ve uğraşlarımızın net bir kararı” sözlerini kullandı. Büyüme grafiğini yıllardır istikrarlı bir biçimde sürdüren İdea Teknoloji Tahlilleri Türkiye’nin en büyük 1000 Ar-Ge Şirketi sıralamasında da 101’inci sırada yer alıyor.

Öncelik katma kıymetli tahlillerde

İdea Teknoloji Tahlilleri
, satış-dağıtım uygulamaları alanında, saha satış otomasyonu, rota optimizasyon tahlilleri, bilgisayarla görü teknikleriyle eser tanıma, eser sınıflandırma üzere “derin öğrenme tabanlı”, katma bedeli yüksek tahliller geliştiriyor. Fintek (Finansal Teknolojiler) alanında ise GİB uygulamalarının yanı sıra, makine öğrenmesi, doğal lisan sürece ve derin öğrenme üzere yapay zeka teknolojilerini kullanarak, e-denetim araçları, finansal tahlil, kıymetlendirme ve karar verme dayanağı sağlayan katma bedelli tahliller geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıyeten e-Fatura, e-Defter ve e-İrsaliye üzere vergilendirmeye yönelik uygulamalarla satış-dağıtım tahlillerini entegre ederek, satış-dağıtım süreçlerinin yakından izlenmesine, yönetilmesine ve finansal dataların idare kararları için kullanılmasına imkan tanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı