Hocam Top Sende! Ayak Tenisi ve Bowling Turnuvası bitmiş oldu

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları kapsamında Spor Kenti Kocaeli’de bir prensip daha imza attı

Kocaeli’de sporun her kısmına ve atletlere her vakit maddi manevi takviye veren Büyükşehir Belediyesi, kentte bir unsur daha imza attı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl birinci kere 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, vilayetimizdeki öğretmenlerin katım sağladığı “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hocam Top Sende! isimli bir turnuva düzenledi. Turnuva kapsamında erkek öğretmenler Ayak Tenisi Turnuvası’nda, bayan öğretmenler ise Bownling turnuvasında uğraş etti. Büyükşehir’in öğretmenleri sporla buluşturduğu turnuvuda, birbirinden renkli çabalar gerçekleşti. Tertibe iştirak sağlayan öğretmenler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkürlerini söz ederek, bu çeşit tertiplerin devamını diledi.

ŞAMPİYONLUĞA DARICA ULUSAL EĞİTİM EKİBİ ULAŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında erkek öğretmenler, Ayak Tenisi Turnuvası’nda kıyasıya gayret etti. 24 kadronun katıldığı tertipte şampiyonluğa Darıca Ulusal Eğitim ekibi ulaştı. Darıca Ulusal Eğitim grubu, finalde İzmit Efsane Takım Kadrosunu 2-1 yenerek şampiyonluk kupasının sahibi olurken İzmit Efsane Takım Kadrosu da turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Şampiyonluk maçı öncesinde Gebze Öğretmenler Grubu rakibi Körfez Spor Grubunu 2-0 yenerek Ayak Tenisi Turnuvası’nın üçüncüsü oldu.

ŞOV MAÇI RENKLİ İMGELERE SAHNE OLDU

Final maçı daha sonrasında renkli imajlara sahne olan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül‘den oluşan Kırmızı Kadro ile Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Engin Çetin, Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi Lideri Özhan Kurt, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Lideri Murat Aydın ve Kocaeli Antrenörler Derneği Lideri Remzi Demirer’den oluşan Beyaz Grup şov maçı yaptı. Gayret Beyaz Grubun 2-1 üstünlüğüyle bitmiş oldu.

BÜYÜKŞEHİR SPORLA BULUŞTURDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, turnuvada 12 ilçede eğitim veren öğretmenleri sporla buluşturdu. 24 grupla 144 öğretmenin katıldığı Ayak Tenisi Turnuvası maçları İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynandı. 25 grupla 125 Bayan öğretmenin katıldığı Bowling Turnuvası müsabakaları ise NCİTY’de bulunan özel tesiste yapıldı. Bayan öğretmenlerin gerilim attığı Bowling Turnuvası’nda cümbüşleri karşılaşmalara yansıdı. Turnuva sonunda 102 ortalama ile İzmit Artemis grubu şampiyonluğa ulaşırken 89 ortalama ile İzmit BowlinGirls kadrosu ikinci ve 87 ortalama ile Kandıra İlçe Ulusal Eğitim kadrosu da üçüncü oldu.

ÖDÜL MERASİMİ DÜZENLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafınca organize edilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hocam Top Sende! Ayak Tenisi ve Bowling Turnuvası’na dereceye giren kadrolar için birebir gün final maçı daha sonrası ödül merasimi düzenlendi. Merasimde dereceye giren ekiplere kupa, madalya ve mükafatları Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Gençlik ve Spor Hizmetleri Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk ile birlikte tertibe iştirak sağlayan, Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi Lideri Özhan Kurt, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Lideri Murat Aydın ve Kocaeli Antrenörler Derneği Lideri Remzi Demirer tarafınca verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı