HarmonyOS 2 Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
13 Eylül’de gerçekleşen akıllı ofis eserleri lansman etkinliğinde HUAWEI, aygıtlarını HarmonyOS 2’ye yükselten kullanıcı sayısının 100 milyon hududunu geçtiğini duyurdu.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Kümesi İcra Yöneticisi ve CEO’su Richard Yu, “Bu heyecan verici bir dönüm noktası ve dayanakları için tüketicilerimize ve ortaklarımıza minnettarız! HarmonyOS, kullanıcılara farklı senaryolarda birden çok aygıtla bağlanmak için daha sıradan bir yol, üstün kullanıcı tecrübesi ve daha uygun hizmetler sunuyor. beraberinde, Huawei ortak muvaffakiyet için açık kaynak ve sağlam bir akıllı sektörel ekosistem oluşturmak için ortaklarla birlikte çalışırken HarmonyOS, Her Şeyin İnterneti çağında işletim sistemi üssü haline gelecek” açıklamasını yaptı.

HarmonyOS 2, 2 Haziran’dan itibaren akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere 100’den çok aygıt modeli için kullanıma sunulmasının akabinde rekor bir süratle kullanıcı kazandı. Yayınlandıktan yalnızca bir hafta daha sonra 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu sayı 8 Temmuz’da 30 milyona yükseldi. Lansmandan 3 ay daha sonra 12 Eylül’de kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı. Öbür hiç bir taşınabilir işletim sistemi bu kadar kısa müddette 100 milyon kullanıcıya ulaşamadı.

Akıllı aygıtlar için son teknoloji bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı cinsteki aygıtların ortak bir lisan üzerinden birbirine bağlanmasına ve irtibat kurmasına imkan tanıyor. En son teknolojiye sahip Denetim Panelinde, iki aygıtı birbirine bağlamak için bir aygıtın simgesini başkasına sürükleyerek birden çok aygıtın tek bir aygıt kadar kolay kullanılmasına imkan tanıyor.

Kullanıcılar, kendi şahsi üsluplarına uyacak biçimde farklı boyutlardaki widget’larla ana ekranlarını özelleştirebiliyorlar. Widget’lar ayrıyeten, uygulamayı bile açmadan haberler ve takvim üzere çekirdek hizmetlere basitçe erişmelerini sağlıyor. HarmonyOS 2, üstün performansa ve daha meselesiz süreçlere sahip. Kullanıcıların daha uzun oyun oturumlarına sahip olmalarına ve birden çok uygulama kullanıldığında kaldıkları yere geri dönmelerine imkan tanıyor. Bu yeni özellikler, kullanıcıların sıradan, meselesiz, daima ve emniyetli bir Kesintisiz Yapay Zeka tecrübesi yaşamalarını sağlayarak işletim sistemi yükseltme memnuniyetinin tüm vakit içinderın en yüksek düzeyine ulaşmasını sağlıyor.

HarmonyOS geliştiricilerinin sayısı geçen yıla nazaran on kat artışla 1,3 milyonu aştı. Midea ve Joyoung üzere 1.000’den çok donanım satıcısı, sıradanleştirilmiş ilişki ve etkileşim, hizmet widget’ları ve donanım yetenek paylaşımını içeren daha uygun bir kullanıcı tecrübesi oluşturmaya yardımcı olmak için HarmonyOS Connect’i benimsedi.

Gelecekte Huawei, büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için OpenHarmony açık kaynak projesine kod eklemeye devam edecek ve çeşitli kesimlerdeki geliştiricilerin OpenHarmony’ye dayalı yeni jenerasyon işletim sistemleri oluşturmasına imkan tanıyarak dijitalleşme ve akıllı geliştirmeyi daha da aktifleştirecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı