Hande Doğandemir: “Cardı B Bana Kafayı Taktı”

melegimsin

Member
Dayı Gösteri bu hafta oyuncu Hande Doğandemir ve rapçi Şanışer’i ağırladı. Eğlenceli oyunlar, komik skeçler ve çokça müzikle Dayı Gösteri izleyenleri, buz üzere havanın üzerine hafta sonuna sıcacık bir giriş yaptı. Dayı’nın nasıl bu kadar ünlü olduğunu sorguladığı Hande Doğandemir, Harika Yüzyıl’daki rolü niçiniyle dünyaca ünlü rapçi Cardi B’nin kendisine kafayı taktığını ve Twitter’da linç kampanyası başlatmış olduğunı anlattı. Şanışer, Dayı’nın rap müziği yapmak için birinci adımın ne olduğunu sorması üzerine, “Sinirleniyorum” cevabını verdi. Dayı’nın stüdyoyu adeta sallayan rap performansı, Şanırşer’den de tam not aldı.

Dayı Gösteri bu hafta daha hareketli, daha sevinçli ve her zamanki üzere “kafasına nazaranydi”… Dayı’nın konuklarıyla birinci kere oynadığı “Şapkalar Yarışıyor – Haydi gorem” isimli yarışta konuklar eğlenceli şapkalarla sorulara karşılık verdi. Kazanan ünlü oyuncu Hande Doğandemir oldu.

Doğandemir, Dayı’nın Game of Thrones tarafınca mention’landığını hatırlatması ve “Rol geliyor diye sevindin mi” diye sorması üzerine, “Ortalığı karıştıracak bir rol girecekse o benimdir dedim” karşılığını verdi.

“Cardi B bana kafayı taktı” diyen Doğandemir, dünyaca ünlü yıldızın kendisini Twitter’da nasıl sıkıştırdığını şu sözlerle anlattı: “Cardi B Mükemmel Yüzyıl hastası çıktı. Kösem’i ortadan kaldıran Turhan Sultan’ı oynadım ben orada. Küfür kıyamet, linç kampanyası başlattı bana Twitter’da. Allah belanı versin falan demiş. Ben de, ‘Hayırdır Cardicim, noluyor ya’ dedim.”

“O sinemadan hiç para kazanmadım, üzerine para verdim”

Mesleğini dizilerle olduğu kadar tiyatro oyunları ve bağımsız sinemalarla de isminden kelam ettiren Doğandemir, “Nuh Zirvesi kendimi sanata ve bağımsız sinemalara verdiğim birinci açılış sineması oldu. Hiç para kazanmadığım, üzerine para verdiğim bir şeyler yaptım” dedi.

“Bir insan ömründe öbür ne ister”

Sinemayla kazandıkları mükafatı almaya New York’a gittikleri vakti, “Muhteşem geçti. Haluk Bilginer, Ali Atay, Arın Kuşaksızoğlu, bir hafta New York’ta harika vakit geçirdik. Üzerine bir de ödül alıp geldik. Bir insan ömründe öbür ne ister” kelamlarıyla anlattı.

Ünlü oyuncu yazın bir tane bağımsız sinemasının izleyiciyle buluşacağını, ayrıyeten “Daha Âlâ Bir Yarın” isimli bir sinema sinemasının yakında beyazperdede olacağını söylemiş oldu.

“Gençtim, toydum”

Ünlü rapçi Şanışer, Dayı’nın Rafet El Roman ile düetini hatırlatması üzerine, “Gençtim, toydum” dedi ve 9 yıl daha sonra bu sonucunı öbür müzik yaparak kendi kendine sorguladığını anlattı.

“Fatih Akın sarhoşken yaptırdı diye düşündüm ama…”

Fatih Akın’ın koluna “Susamam” dövmesi yaptırmasıyla ilgili, “Ben birinci gördüğümde sarhoşken yaptırmış diye düşündüm ancak daha sonra konuştum, baya şuurlu yaptırmış” dedi.

“Sinirleniyorum”

Rap’ten ekmek yemek istediğin söyleyen Dayı’ya bu işin değerli adımlarını anlatan Şanışer, modül yapmaya nasıl başladığıyla ilgili soruya, “Sinirleniyorum” karşılığını verdi. “Birinci kural kendinize bir öfke yaratın. daha sonra müzik lazım. Kelamlar de kafiyeli olacak” dedi.

Dayı’dan efsane rap performansı

Dayı’nın Şanışer’in tavsiyelerini dinleyerek yaptığı ve metroya inenleri beklemeden binmeye çalışanlara öfkesini kustuğu efsane rap performansı, Dayı Gösteri stüdyosunu adeta salladı! Başarılı rapçi Dayı’nın müziğini fazlaca beğendiğini söylemiş oldu ve “beraber de bir şeyler yapalım bir ara” dedi.

Ekranların tek canlı talk show programı

Dayı Gösteri, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında fiyatsız olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Enis Arıkan’dan Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri şekliyle da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Eğlenceli konukların ses getiren açıklamalarıyla gündem yaratan programın tüm kısımları istenildiği vakit GAİN Premium’da izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı