Halima Aden, Modanisa’nın küresel marka elçisi oldu

melegimsin

Member
Dünyanın birinci muhafazakâr top modeli, 10 ay evvel “kendisini dini inançlarından taviz vermeye zorladığı” sebebi öne sürülerek modelliğe ve podyumlara veda etmişti.

Halima Aden, Türkiye’den çıkan küresel moda markası Modanisa’nın davetini kabul etti. Moda dünyasının ünlü ismi, 2 yıl boyunca Modanisa Küresel Marka Elçisi olarak milyonlarca Müslüman bayana ilham vermeye devam edecek.

Halima Aden, Modanisa ile iş birliğinin bilgilerinın açıklanacağı dünya lansmanı için 14 Eylül Salı günü İstanbul’a gelecek.

Tüm dünyada çağdaş muhafazakâr giysi stilini benimsemiş bayanların kendi giysi üsluplarına uygun binlerce seçenek bulabileceği, 140 ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin birinci ve dünyanın en büyük milletlerarası online moda ve alışveriş platformu Modanisa, 10’uncu yılında dünyaca ünlü muhafazakâr top model Halima Aden ile epeyce özel bir iş birliği muahedesine imza atıyor.

İnançlarına uygun bir giysi biçimi oluşturmak isteyen her hanımın kendisini giydikleriyle şık ve rahat hissetmeye hakkı olduğuna inanan Modanisa, bu anlayışın milletlerarası arenada bayrağını taşıyan Halima Aden ile marka elçisi olarak anlaştı. bayanın kendisinden, kendi niyet, muhtaçlık ve inancından vazgeçmeden hayattan daha fazla hisse alması gerektiğini savunan Modanisa, geçen yıl “Koronavirüs salgını bana Müslüman bir bayan olarak durup bedellerimi düşünme fırsatı verdi” diyen ve bu dalda çalışmanın kendisini dini inançlarından taviz vermeye zorladığını söyleyerek defilelere veda eden Halima Aden ile, “marka elçisi” olarak iki yıllık hayli özel bir muahede imzalıyor.

Halima Aden, Modanisa ile vardığı muahedeyi “eve dönüş” olarak nitelerken şu biçimde konuştu: “Modanisa’nın marka elçisi olmaktan dolayı epeyce heyecanlıyım. Modanisa, mesleğim boyunca benim daima yanımda oldu; benim inancımı ve bedellerimi paylaştı ve Müslüman bir bayan olarak seçimlerime her vakit hürmet duydu. Artık Modanisa ile konuta dönüş hissi yaşıyorum.”

Vogue mecmuasına kapak olan birinci başörtülü Müslüman model

Modanisa ile tanışıklığı 2016 yılına uzanan ve milletlerarası tanınırlıkta birinci seyahatine Modanisa ile başlayan Halima Aden, bununla birlikte Vogue mecmuasına kapak olan birinci başörtülü Müslüman model. Kenya’da bir mülteci kampında doğan ve ABD’ye taşınmadan evvel 7 yaşına kadar burada büyüyen Somali kökenli Aden, inancına uygun giyinmeye kimsenin yönlendirmesi yahut baskısıyla başlamadığını söylüyor ve “Hayatta kendi tercihiniz olmayan her şey sizi baskı altına alır ve size sıkıntı gelir. Fakat büyük çoğunluk için bu bir seçim. Benim için de bu bir tercihti.” diyor.

2016 yılında çabucak hemen mesleğinin en başında Miss ABD Hoşluk Müsabakası’na katılan Halima Aden, müsabakanın bikinili kısmında Modanisa’dan satın aldığı tesettür mayosuyla yürümüş ve ABD’de bir hoşluk yarışına katılan birinci hijabi gibir dahan Müslüman bayan olarak nitelenmişti. Aden’in birincilerinden biri de alanının en itibarlı mecmualardan Sports Illustrated’in mayo sayısına kapak olmasıydı. Mecmua, bu kapağı duyururken “Halima Aden’in yeni üyemiz olduğunu duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Aden, dergiye başörtüsü ve burkinisiyle poz veren birinci Müslüman model oldu” sözüne yer vermişti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı