Gaziemir’in Amazonları şampiyonluk için pistte

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Turkcell Türkiye Atletizm Muhteşem Ligi’nde gayret eden Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Atletizm Kadrosu, 14-15 Eylül’de İzmir’de düzenlenecek final yarışlarında şampiyonluk için uğraş edecek.

Türkiye Atletizm Muhteşem Ligi’nde İzmir’i temsil eden tek bayan atletizm ekibi olan Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Atletizm Kadrosu, Türkiye şampiyonluğu için piste çıkıyor. Gaziemir’in Amazonları, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafınca 14-15 Eylül’de İzmir Atatürk Stadı’nda düzenlenecek Turkcell Atletizm Üstün Lig Final Yarışmaları’nda, 20 branşta uğraş edecek.
Turkcell Atletizm Üstün Lig Final Yarışmaları’nda Fenerbahçe, Beşiktaş, ENKA, Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Momentum, Mardin Atletizm Spor Kulübü ve Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yarışacak. Çaba kararında en hayli puanı toplayan birinci 6 grup, 2021-2022 döneminde da Türkiye Atletizm Harika Ligi’ne katılmaya hak kazanacak.

Belediyenin bayan atletizm kadrosunun tüm zorlukları aşarak elde ettikleri başarılarla tarih yazdığının altını çizen Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, “İzmir’in tek bayan atletizm ekibi olan Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Atletizm Grubumuzun atletleri başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor. Türkiye Atletizm Üstün Ligi’nde, İzmir’i temsil eden tek bayan atletizm grubu olan, Fenerbahçe, Beşiktaş, ENKA üzere büyük gruplarla çaba edecek atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Atletlerimizin bu yarışlardan da muvaffakiyetle çıkarak yeni dönemde da Türkiye Atletizm Üstün Ligi’nde vilayetimizi temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Tüm Gaziemirlileri, 14-15 Eylül’de İzmir Atatürk Stadı’nda düzenlenecek final yarışlarında atletlerimizi desteklemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı