fizy’de Mart ayında en epeyce dinlenenler muhakkak oldu

EliteDizqn

Active member
Dijital müzik platformu fizy’de Mart ayında en çok dinlenen ve beğenilen kesimler içinde Tarkan’ın ‘Geççek’, Mustafa Ceceli ve Nigar Muharrem’in ‘Salıncak’, Burak Bulut, Ebru Yaşar ve Kurtuluş Kuş’un ‘İçime Cet Ata’, Edis’in ‘Arıyorum’, Burak Bulut, Mustafa Ceceli ve Kurtuluş Kuş’un ‘Leyla Mecnun’ müziğinin yanı sıra Sefo’nun ‘Bilmem mi?’, Semicenk’in ‘Düşer Aklıma’, Sura İskenderli’nin ‘Yok’, Uzi’nin ‘Paparazzi’ ve Ebru Gündeş ile Murat Boz’un ‘Sonsuza Dek’ modülleri yer aldı.

Mart ayında kullanıcıların en epey paylaştığı müzikler; Ebru Gündeş ve Murat Boz’un bir arada seslendirdiği ‘Sonsuza Dek’, Melek Mosso’nun ‘seneler Affetmez’, Bergen’in ‘Sen Affetsen’, Tarkan’ın ‘Geççek’, Ersay Üner’in ‘Duysun’, Gülşen’in ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’, Uzi’nin ‘Arasan Da’, Gülşen’in ‘Lolipop’ Mustafa Ceceli ve Nigar Muharrem’in ‘Salıncak’ ve son olarak bir daha Bergen’in ‘Seni Kalbimden Kovdum’ isimli kesimleri oldu.

en çok BERGEN ARANDI

Mart’ta en hayli aratılan isim Bergen olurken; akabinde Uzi, Ahmet Kaya, Tarkan, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Gülşen, Buray, Edis geldi.

Mart’ta fizy’de en çok dinlenen isimlerde Müslüm Gürses birinci sırada yer aldı. Gürses’i Bergen, Tarkan, Gülşen, Uzi, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Ahmet Kaya, Sefo ve Ebru Gündeş takip etti.

EN ÇOK DİNLENEN LİSTELERDE ‘RAP’ DORUKTA

Mart ayında en epeyce dinlenen tıp rap oldu. Rap’i sırasıyla ‘Pop’, ‘Yöresel’, ‘Oldies’, ‘Klasik’ ve ‘Arabesk’ takip etti.

Kullanıcıların tercihleriyle oluşan algoritma listeleri hariç, platform editörlerinin hazırladığı listelerde en çok tercih edilenler ise sırasıyla; ‘Yepyeni’, ‘fizy Pop’, ‘Günün Listesi’ ‘Rap Türkçe’, ‘En Yeniler (Yerli), ‘90’lara Dönüş’, ‘fizy Rap’, ‘Arkada Çalsın’, ‘Koş Koş Koş’, ‘En Yeniler (Yabancı)’ ve ‘Kardan Adam’ listeleri oldu.

Mart ayında fizy en hayli İstanbul’da dinlendi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya, Kırıkkale, Diyarbakır ve Kahramanmaraş kentleri takip etti.