Felece’den Runner Club programıyla gençlere teknoloji eğitimi ve iş fırsatı

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
İş dünyasında dijital dönüşüm projeleri süratle devam ederken nitelikli insan kaynağına duyulan muhtaçlık da artıyor. Teknoloji şirketi Felece bir okul misyonuyla hayata geçirdiği Runner Club eğitim programıyla üniversiteden yeni mezun gençleri yetiştirerek Anadolu’nun teknoloji üssü olarak öne çıkan Eskişehir’de ve İstanbul’da istihdam yaratıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Runner Club programına müracaatlar 30 Temmuz Cuma gününe kadar devam ediyor.

İş dünyasının önderleri dijital dönüşümün önündeki en büyük manilerden birinin nitelikli insan kaynağı ve dijital yetkinlik yoksunluğu olduğuna dikkat çekiyor. Öbür yandan Türkiye’de 15-24 yaş kümesini kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı 24’e ulaşmış durumda. Müşterilerine uçtan uca teknoloji ve SAP tahlil iştiraki sunan Felece, düzenlediği eğitim programıyla hem yeni mezunların dijital yetkinliklerini artırıyor birebir vakitte bilakis göç başlatarak İstanbul’un yanı sıra Eskişehir’de de istihdam imkânı yaratıyor. Anadolu’da bir teknoloji üssü kurma amacıyla Ar-Ge merkezini Eskişehir Teknopark’ta konumlandıran Felece, bu merkezde muhtaçlığa yönelik tahliller geliştirebilen “Değer Mühendisleri” yetiştirerek fazlaca sayıda nitelikçi gence istihdam alanı yaratıyor.

Hem SAP tıpkı vakitte Non-SAP teknolojilerini içeren kapsamlı eğitim

2020 yılında başlayan Runner Club programı kapsamında 28 öğrenci ve yeni mezun genç Felece’nin bölümde tecrübeli uzman takımından eğitim aldı. Bu gençlerin 11’i Felece’nin Eskişehir’de bulunan ofisinde Ar-Ge merkezinde istihdam edildi. Runner Club programı ile bir ay boyunca Java+spring, Javascript, Hybris Core mimarisi üzere hem SAP birebir vakitte Non-SAP teknolojileri alanında kapsamlı bir eğitimden geçen gençler, proje de gerçekleştiriyor. Eğitim daha sonrası yapılan değerlendirmelere bakılırsa Felece’nin İstanbul ve Eskişehir ofislerinde iş imkânı da sağlanıyor. Üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yeni mezunların katılabileceği ve büsbütün fiyatsız olan programa müracaatlar için son gün 30 Temmuz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı