“Fake toplumsal medya hesabım yok lakin yakında açacağım.”

EliteDizqn

Active member
Türkiye ve gündeme dair hususları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatkarları ile Kuvvetli PSM ve PSM Online’dan seyirci karşısına çıkan Schweppes’in sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, genç ve başarılı oyuncu Melis Sezen oldu.

Müzikten, stand-up’a, mizahtan aktüel mevzulara; kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan, Şiddetli PSM YouTube kanalında yayınlanan Schweppes’in sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin yeni kısmında başarılı oyuncu Melis Sezen, hem samimi itirafları tıpkı vakitte sevinçli tutumuyla geceye damgasını vurdu.

‘’ hiç bir şeyden tiksinmem.’’

Anne tarafınca Selanikli, baba tarafınca ise Arnavut olan hoş oyuncu, kendisini tam bir göçmen kızı olarak tanımladı. Çocukluğu İstanbul’un merkezinden uzakta Silivri’de geçen başarılı oyuncu; “Çocukluğumu İstanbul’un içerisinde mükemmeller diyarında hayatış üzere hissediyorum.” tabirlerini kullandı. Çocukluk yıllarının teknolojiden uzak ve daima oyun oynayarak geçtiğinin altını çizen Sezen; “Toprakla ve tabiat ile iç içe bir çocukluk geçirdim. Toprakla ve tabiatla olan bağlantının hayli değerli olduğuna inanıyorum. Çocukluğum bu biçimde geçtiği için artık bile örneğin hiç bir şeyden tiksinmem. Börtü böcektir, çamurdur bunlar benim için epey doğal ve tabiatın bir kesimi olduğu için de değerli şeyler daima.” kelamlarını sarf etti.

Programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak’’ta kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle yanıt veren başarılı ve hoş oyuncu, “Fake toplumsal medya hesabın var mı?” sorusuna verdiği “Şu an fake bir toplumsal medya hesabım yok fakat yakında açacağım. Teknoloji konusunda biraz maharetsiz ve berbatım açıkçası. Yeni bir mail adresi ile açmak gerekiyormuş bu biçimde hesapların da. Biraz üşendim de bu vakte kadar açıkçası. Fake bir toplumsal medya hesabımın olmasını istemememin niçini de parmağım ezkaza çarpıp yanlış şeyleri beğenmemek için lazım olacağını düşünüyorum.” karşılığıyla stüdyodaki herkesi güldürü.

“Beş yıla beş sinema sineması yedi tane de dizi sığdırdım.”

Oyunculuğa olan merak ve yeteneğinin dördüncü sınıftayken fark edildiğini anlatan başarılı oyuncu; “Dördüncü sınıfta drama dersimiz vardı okulda. Ben de her vakit bir şeyleri taklit ederek ya da taklit etmekten çok o anı yaşayarak tabir eden ve anlatan bir çocuktum her vakit. Bundan kaynaklı olarak drama dersini de epey seviyordum. Bu durum öğretmenimizin de dikkatini çekti ve annemleri bu mevzuyla ilgili yönlendirdi. daha sonra birden kendimi on yaşında Müjdat Gezen’in okuluna giderken buldum. Cihangir Silivri içinde yol yapmakla geçen bir dönemim olmuştu.” kelamlarıyla anlattı.

Üniversite’de “Medya ve Görsel Sanatlar” kısmında son sınıfa devam ettiğini de anlatan hoş oyuncu; “Medya ve Görsel sanatlar kısmı de benim hayallerimden birisiydi. Yalnızca kamera önünde olmak değil kameranın ardında neler olup bittiğini ve işin tekniğini öğrenmeyi de epey arzuluyordum. Üstelik bunun oyunculuğuma katkısı olduğunu da düşünüyorum.” cümleleriyle anlattı.

‘’ Mükemmelliyetçi bir tarafım var.’’

çabucak hemen beş yıldır dalın içerisinde bulunmasına karşın bu müddet zarfında beş sinema sineması ve yedi tane de dizide rol alan başarılı oyuncu; “Başarılı olmayı her vakit hayal ettim ve istedim de olağan olarak. Ancak bu yalnızca istemekle olabilecek bir şey de değil. Akışına bırakamıyorum, kendimi denetim etmeye başlıyorum mükemmeliyetçi bir tarafım var ve bu hayli yorucu. İçsel ve güç olarak hayal etmenin yanında akış içerisinde bu başarıyı elde edebilmek için elimden geleni de yaptığımı söyleyebilirim gönül rahatlığıyla.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı