Ezhel’den Erdoğan’a müzik yasağı reaksiyonu

EliteDizqn

Active member
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müzik kısıtlamasıyla ilgili “Kusura bakmasınlar. Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” kelamları sanat topluluğunda da yankılandı. Biroldukca sanatçı ve müzisyen, Erdoğan’ın yasak sonucuna toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi.

Instagram hesabından İngilizce paylaşım yapan Ezhel de, Erdoğan’ın açıklamalarını ve müzik yasaklarını eleştirdi. Ezhel paylaşımında, “Dünya Müzik Günü’nde benim sevgili ülkemde, diktatör tarafınca saat 00.00’dan daha sonra müzik yasaklandı. Bu yasak gece cümbüş bölümünü, şenlikleri ve her türlü konseri bitirecek bir karar. Diktatör ‘kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok’ dedi. Ancak Türk müziği esasen salgından ötürü ziyan gördü. Hatta birtakım müzisyenler intihar etti. Herkese sesleniyorum, Türkiye’deki dikta rejimininin farkında olun ve Türkiye’ye tatil hedefiyle gitmeyin. Artık Türkiye’de cümbüş yok. Müziği rahatsızlık olarak nazarann bir ülke ve topluluğun modülü olduğum için derin hüzün ve utanç içerisindeyim” sözlerine yer verdi.

Yaptığı bu tenkit daha sonrası kendine gelen yansılara de Türkçe cevap veren Ezhel, “Devlet dairesi olarak gri pasaportla yurtdışına insan kaçakçılığı yapmak Türkiye’yi dünyaya karşı kötülemektir. Ülkede bayan haklarına, insan haklarına ket vurmak Türkiye’yi dünyaya karşı kötülemektir. Hukukun üstünlüğünü bitirmek dünyaya karşı ülkemizi bitirmektir. Aman devletime toz kondurmayayım diye ülkeyi toz ortasında bırakmak mı sizce vatanseverlik?” dedi.

“AMAN DEVLETİME TOZ KONDURMAYAYIM DİYE…”

Ezhel’in paylaşımı şu biçimde:

“Devlet dairesi olarak gri pasaportla yurtdışına insan kaçakçılığı yapmak Türkiye’yi dünyaya karşı kötülemektir. Ülkede bayan haklarına, insan haklarına ket vurmak Türkiye’yi dünyaya karşı kötülemektir. Hukukun üstünlüğünü bitirmek dünyaya karşı ülkemizi bitirmektir. Aman devletime toz kondurmayayım diye ülkeyi toz ortasında bırakmak mı sizce vatanseverlik? Haydi halının altına süpürdünüz kokuyu ne yapacaksınız? Siz ses çıkarmamak ülkeyi korumak zannedip bana küfürler sallarken emin vefat bağımsız, eşit, özgür ve dünyaya karşı gelişmiş bir Türkiye için vazgeçemeyeceğim hiç bir şeyim yok. Buyurun gelin.”