Ezgi Mola’dan Altın Kelebek’e damga vuran konuşma: TBMM’ye davet yaptı

EliteDizqn

Active member
Bu yıl 48. defa düzenlenen ve biroldukça ünlü isim tarafınca boykot edilen Altın Kelebek Mükafatları evvelki akşam canlı yayınla ekrana geldi.

Ünlü oyuncu Ezgi Mola, Netflix’te yayınlanan “Erşan Kuneri” dizisindeki “Alev” rolüyle “En Âlâ Güldürü Dizisi- Bayan Oyuncu” mükafatını aldı. Mola, yaptığı konuşma geceye damga vurdu.

İRAN’DAKİ BAYANLARA DESTEK

Mola ödül konuşmasında, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesi üzerine başlayan hareketler daha sonrasında ahlak polisinin kaldırıldığını öğrenmekten keyifli olduğunu lisana getirdi.

“Onların yanında olduğumuzu buradan söylemek istiyorum” diyen Mola, “Ülkemizde her gün yaşanan bayan cinayetlerinin de son bulabilmesi için maddelerimizde yapılacak olan hoşlukları sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum” tabirlerini kullandı.

TBMM’YE YASA ÇAĞRISI

Kadınlar ve tüm canlılar için TBMM’de yasa çıkarılmasını isteyen Ezgi Mola, şöyleki konuştu:

“Bu hoş haberlerin hepsinin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü nitekim hiç önemsemiyorum, rastgele bir partideki tüm milletvekillerinin, birebir lisandan, birebir yerde kalben durup, bayanlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılarımız için aslında, ağaçlarımız için de hayvanlarımız için de eşit hayat hakkına sahip olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum. Bunu canı gönülden diliyorum. Geldik gidiyoruz. Neye inandığınız, ne düşündüğünüz umurumda değil, birbirimizi sevmeye muhtaçlığımız var, sizi epey seviyorum.”